Gorące tematy

  • 4 czerwca 2024
  • 8 czerwca 2024
  • wyświetleń: 221083

[WIDEO, FOTO] Podtopione samochody, zalane drogi. Woda zalała ulice Bielska-Białej

Po intensywnych opadach deszczu, które wystąpiły w Bielsku-Białej w nocy z 3 na 4 czerwca, potoki wystąpiły z koryt zalewając ulice. Trudna sytuacja panowała także w rzekach.

Ulice Bielska-Białej po intensywnych opadach deszczu - 4.06.2024 · fot. sid / bielsko.info, Damian


Zalane były między innymi ulica Lipnicka w rejonie ul. Akademii Umiejętności, a także Żywiecka, w rejonie ulic Stojałowskiego i Lipnickiej, oraz PCK. W Starym Bielsku, gdzie z koryta wystąpił potok Starobielski, przy ulicy Nad Potokiem zalanych było wiele posesji.

- W związku z intensywnymi opadami deszczu, które nastąpiły w dniu 4 czerwca, Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej od godz. 23.50 odnotowała 1000 interwencji. Najwięcej zdarzeń miało miejsce w Bielsku-Białej oraz na terenie powiatu bielskiego w gminach Jasienica, Jaworze, Kozy, Wilamowice oraz Czechowice-Dziedzice - poinformowała Patrycja Pokrzywa, oficer prasowy KM PSP w Bielsku-Białej.

O sytuacji w Czechowicach-Dziedzicach i Ligocie informował portal czecho.pl w artykule "Rzeki przekraczały stany alarmowe. W Ligocie panowała trudna sytuacja".


Poniżej galeria ze skrzyżowania Andersa i Partyzantów, rejonu stacji BP oraz pobliskiego Lidla.

Zalane skrzyżowanie Andersa i Partyzantów - 4.06.2024 · fot. Sid / bielsko.info


Całkowicie zalany odcinek ul. Grażyńskiego 4.06.2024
Całkowicie zalany odcinek ul. Grażyńskiego 4.06.2024 · fot. Adam


Loading...


Ze względu na warunki atmosferyczne opóźnienia notowała komunikacja miejska - to głównie w Bielsku-Białej - ale także pociągi. Z tego względu kursy były opóźnione do 20 minut.

Rzeka Biała bardzo mocno wezbrała, co widać w poniższej galerii.

Rzeka Biała osiągnęła bardzo niebezpieczny stan. 4.06.2024 · fot. Zac/ bielsko.info Joanna


W wielu miejscach nie było możliwości przejścia suchą nogą.

Zalany tunel pieszy oś. Karpackie
fot. KrzysztofOd północy do godz. 22.00 (4 czerwca) w mieście Bielsko-Biała oraz powiatach bielskim, cieszyńskim i żywieckim obowiązywał 3., najwyższy stopień ostrzeżenia meteorologicznego przed silnym deszczem z burzami.


mp, sid, Zac / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.