Gorące tematy

  • 8 maja 2024
  • 10 maja 2024
  • wyświetleń: 33587

Poznaliśmy najlepsze polskie restauracje. Wśród nich są dwie z Bielska-Białej!

To już XIII edycja elitarnego przewodnika "Poland 100 Best Restaurants". Bielszczanie pokazali, że znają się na gotowaniu!

Wnętrze restauracji Dworek New Restaurant
Wnętrze restauracji Dworek New Restaurant · fot. Facebook / Dworek New Restaurant


Poland 100 Best Restaurants to projekt na skalę całego kraju, promujący najlepsze restauracje i wyznaczający standardy. Podczas uroczystej gali XIII edycji przewodnika, z udziałem ponad 250 restauratorów, szefów kuchni i miłośników kulinarnych doznań.

Także restauratorzy z Bielska-Białej zostali docenieni za swój wkład w rozwój polskiej gastronomii. Natomiast na zaszczytne, pierwsze miejsce zasłużyła restauracja "U Wieniawy" z Warszawy.

Poland 100 Best Restaurants klasyfikuje swoje wyróżnienia używając "widelców" kolejno od 5 do 1, są to odpowiedniki gwiazdek Michelin. Im większa liczba widelców, tym większe wyróżnienie. Widelce przyznawane są na podstawie wszystkich standardowych ocen i recenzji. Wskaźnik ten uwiarygodniany jest przez inspektorów.

Wnętrze restauracji Gallo Nero
Wnętrze restauracji Gallo Nero · fot. Facebook / Restauracja GALLO NERO


  • GRAND AWARD - 5 WIDELCÓW zdobyła restauracja "Dworek New Restaurant" znajdująca się przy ul. Żywieckiej 193
  • BEST OF AWARD OF EXCELLENCE - 4 WIDELCE zdobyła restauracja "Gallo Nero" znajdująca się na terenie kompleksu "Nowe Miasto" przy ul. Legionów 26/28

Zac / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.