Gorące tematy

  • 11 maja 2024
  • 19 maja 2024
  • wyświetleń: 9502

Wyprzedaże garażowe na placu? Jest petycja

Na biurko prezydenta Bielska-Białej trafi petycja o bezpłatne udostępnienie Placu Wojska Polskiego dla mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców na wyprzedaże garażowe, kiermasze charytatywne, sprzedaż rękodzieła itp. Według autorów pomoże to w ożywieniu centrum miasta. Petycję można podpisać w internecie.

Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej - 11.08.2023
Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej - 11.08.2023 · fot. Fabian Żakowiecki


Mieszkańcy i drobni przedsiębiorcy Bielska-Białej zwrócili się do prezydenta miasta o bezpłatne udostępnienie Placu Wojska Polskiego - w weekendy, ale również w tygodniu dla chętnych - w celu prowadzenia na jego terenie wyprzedaży garażowych i kiermaszy charytatywnych.

- Takie imprezy w samym centrum miasta z pewnością przyciągną mieszkańców i turystów w te opustoszałe już niestety tereny - argumentują autorzy petycji, którą można podpisać TUTAJ

Dodają, że "mali przedsiębiorcy z lokalnymi produktami oraz rękodziełem również chętnie skorzystają z miejsca na placu. Dla wielu z nich ceny najmu lokali w centrum są nieosiągalne..."

- Plac Wojska Polskiego został pięknie zrewitalizowany jakiś czas temu. Miało to przyciągnąć mieszkańców i turystów do centrum, ożywić ul. 11 Listopada, pomóc sklepom i gastronomii w tym rejonie miasta... Z marnym skutkiem... Plac wykorzystywany jest tylko w jedną sobotę miesiąca na giełdę staroci oraz sporadycznie przy okazji imprez miejskich. W pozostałe dni, tygodnie świeci pustkami, jak i cała ul. 11 Listopada. Plac mógłby z wielkim prawdopodobieństwem stać się sercem miasta dla mieszkańców i turystów. Widać to doskonale po frekwencji jaką cieszy się giełda staroci. Wystarczy tchnąć w niego życie! - apelują bielszczanie.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.