Gorące tematy

  • 2 maja 2024
  • 5 maja 2024
  • wyświetleń: 43370

Bielska artystka zatrzymana w Dublinie. Przewoziła marihuanę wartą 300 000 euro

Końcem marca w Dublinie została aresztowana Joanna Ż., artystka związana w przeszłości z bielskim oddziałem Związku Polskich Artystów Plastyków. Z Kanady przewoziła piętnaście kilogramów marihuany, której wartość szacuje się na 300 tysięcy euro.

Zdjęcie ilustracyjne. Bielska artystka przewoziła 15 kilogramów marihuany. Została aresztowana w Dublinie
Zdjęcie ilustracyjne. Bielska artystka przewoziła 15 kilogramów marihuany. Została aresztowana w Dublinie · fot. pexels.com


Jak informuje m.in. irlandzki portal Sunday World, zatrzymana 39-latka trafiła do aresztu na 3 miesiące i usłyszała zarzuty posiadania oraz przewozu narkotyków z zamiarem ich sprzedaży. Według prawa irlandzkiego grozi jej do dziesięciu lat więzienia.

Ż. obecnie mieszka w Edmonton w Kanadzie, ale wcześniej tworzyła w Bielsku-Białej. Jej surrealistyczne obrazy można było oglądać w między innymi bielskim Biurze Wystaw Artystycznych czy Muzeum Historycznym.

kr / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.