Gorące tematy

  • 22 kwietnia 2024
  • 26 czerwca 2024
  • wyświetleń: 15799

[FOTO] Budowa w Parku Włókniarzy postępuje. Powstanie nowoczesny ośrodek i kryta hala

Mocno postępują prace budowlane przy pawilonie znajdującym się w bielskim Parku Włókniarzy. Powstaje tam Międzypokoleniowe Centrum Aktywności i Innowacji, które ma łączyć naukę z przedsiębiorczością i rekreacją. Byliśmy z redakcyjnym aparatem w okolicach budowy. Można już dostrzec kształt przyszłej hali.

Budowa w Parku Włókniarzy postępuje. Powstanie nowoczesny ośrodek i kryta hala · fot. Zac / bielsko.info


Inwestycję prowadzi Agencja Rozwoju Regionalnego. Budowa ma zostać zakończona na przełomie 2024 i 2025 roku. Pałacyk w parku ma być miejscem do działań społecznych łączących obszary związane z nauką, przedsiębiorczością i rekreacją, natomiast teren, na którym funkcjonowały w przeszłości korty, zachowa funkcję sportową. Powstanie tam kryta hala oraz zewnętrzny kort do tenisa ziemnego. Zimą z kolei funkcjonować będzie lodowisko.

Aktualnie trwają roboty instalacyjne oraz prace związane z osuszaniem ścian budynku, drenażem i izolacją fundamentów w pawilonie lodowym. W najbliższym czasie planowana jest dostawa i montaż stolarki okiennej do rewitalizowanego pałacyku. W hali sportowej wykonawca - firma Wodpol sp. z o.o. - skupia się na robotach budowlanych części socjalnej oraz pracach związanych z przekładkami sieci elektrycznych i teletechnicznych kolidujących z projektowaną halą.

ARR pozyskała na ten cel dofinansowanie ze środków unijnych w kwocie ponad 19 milionów złotych.

kr, Zac / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.