Gorące tematy

  • 22 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 8046

Tragedia w Tatrach. Zmarł ratownik Beskidzkiej Grupy GOPR

Pod lawiną w Tatrach zginął Michał Wojarski, ratownik Beskidzkiej Grupy GOPR.

Nie żyje Michał Wojarski, ratownik GOPR Beskidy.
Nie żyje Michał Wojarski, ratownik GOPR Beskidy. · fot. GOPR Beskidy / Facebook.com


O jego śmierci poinformowali w mediach społecznościowych goprowcy z naszego regionu. - Góry zabrały nam bliskiego Przyjaciela. Michał był dobrym, uśmiechniętym i nade wszystko skromnym człowiekiem. Taki pozostanie w naszej pamięci. Rodzinie Michała składamy najszczersze wyrazy współczucia i kondolencje - napisali.

Zmarły corocznie współorganizował Zawody na Orientację Ratowników Górskich. Działał też w Klubie Wysokogórskim Kraków, chętnie eksplorował Tatry. Stworzył też skiturową mapę tych gór tatryskimap.pl - uwzględnia ona wszystkie znane zjazdy w Tatrach Wysokich.

- Bawiłem się w to jeszcze na studiach. Stylistyka jest typowo skiturowa, cieniowanie tam, gdzie skały, czyli od 45 stopni w górę. Na tej bazie dobrze widać nachylenia żlebów i ścian. Najwięcej czasu zajmowało rysowanie i mierzenie linii zjazdów - mówił o swoim projekcie w pierwszym tegorocznym wydaniu magazynu Góry.

Loading...


Rodzinie i bliskim zmarłego Redakcja portalu bielsko.info składa najszczersze wyrazy współczucia.

kr / bielsko.info

źródło: GOPR Beskidy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.