Gorące tematy

  • 15 kwietnia 2024
  • 18 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 13144

Utrudnienia na Partyzantów. Rozpoczyna się przebudowa za 9 000 000 złotych

Od poniedziałku (15 kwietnia) ruch na odcinku ul. Partyzantów kierowany jest nie po dwóch, a po jednym pasie jezdni w obu kierunkach. Przewężenia wynikają z przebudowy tego odcinka drogi, która ma ruszyć na dniach.

Utrudnienia na Partyzantów. Wkrótce rozpocznie się przebudowa drogi.
Utrudnienia na Partyzantów. Wkrótce rozpocznie się przebudowa drogi. · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB


Utrudnienia występują na odcinku od skrzyżowania ul. Partyzantów z ul. Leszczyńską do rejonu stacji paliw.

- W najbliższych dniach rozpoczną się prace drogowe związane z przebudową drogi dla rowerów i pieszych oraz całej infrastruktury poprawiającej bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu. Poza drogą dla rowerów, dostosowaną do najnowszych standardów w tym zakresie, planowane są także dostosowanie przejść dla pieszych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, budowa przejazdów rowerowych, dostosowanie skrzyżowania ul. Partyzantów z ul. Karpacką do ruchu rowerowego z kierunku Kamienicy, przebudowa peronów przystankowych wraz z dojściami oraz budowa energooszczędnego oświetlenia. Wykonawca jest zobowiązany do przeprowadzenia przebudowy odcinka ulicy Partyzantów pomiędzy ulicą Leszczyńską a ulicą Tadeusza Bora-Komorowskiego w bieżącym roku - informuje Wojciech Barteczko, wicedyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

Łączny koszt inwestycji ma wynieść ponad 9 milionów złotych. Obecnie rozpoczęły się prace przygotowawcze, zabezpieczono także drzewa przed potencjalnymi uszkodzeniami.

kr / bielsko.info

źródło: MZD Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.