Gorące tematy

  • 6 kwietnia 2024
  • 30 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 12480

Zapomniana kamienica czeka na zainteresowanie. W planach generalny remont

Mieszkańcy nie pamiętają, kiedy ten budynek był remontowany. Część lokali stoi pustych. Przy ulicy Kopytko niszczeje w części zamieszkana, zapomniana kamienica.

Kamienica kopytko
fot. Google Maps


W sprawie planów remontowych zapomnianej przez miasto gminnej kamienicy przy ul. Kopytko 31 w bielskim Ratuszu interwencję podjął radny Konrad Łoś.

- W ramach rozmów z mieszkańcami Bielska-Białej wysłuchałem problemów z jakimi na co dzień mierzą się mieszkańcy gminnej kamienicy przy ul. Kopytko 31 w Wapienicy. Przedmiotowa kamienica wymaga pilnych prac modernizacyjnych. Elewacja budynku w wielu miejscach jest odspojona i sypie się. Substancja budynkowa wraz z instalacjami znajduje się w złym stanie. Nawet najemcy z najdłuższym stażem nie pamiętają kiedy miały miejsce na nieruchomości kompleksowe remonty i modernizacje - opisuje.

Jak dodaje, z relacji mieszkańców wynika, iż kilka lokali w budynku jest niezasiedlonych.

- Od lat funkcjonują one jako pustostany. Pomimo tego miasto nie podejmuje ich remontów - stwierdza radny i apeluje: „Konieczne jest podjęcie działań mających na celu powstrzymanie dalszej erozji substancji budynkowej. Proszę o poinformowanie o podjętych decyzjach w przedmiocie dalszego utrzymania ww. kamienicy”.

Jak dowiedzieliśmy się w bielskim Ratuszu, budynek zaplanowany jest do remontu generalnego.

- Z uwagi na powierzchnię i standard mieszkań, które położone są w budynku, remont będzie wiązał się m. in. z przebudową i zmianą układu funkcjonalnego mieszkań i będzie wymagał całkowitego opróżnienia budynku. W związku z powyższym nie będą w nim przeprowadzane remonty inne niż związane z zapewnieniem bezpiecznego użytkowania budynku - poinformował Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.