Gorce tematy

  • 29 marca 2024
  • 1 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 6050

[WIDEO] To jeden z ostatnich filmów o Modrzejewskim. Opracowała go bielska podróżniczka

Z naszą redakcją skontaktowała się Patrycja Skawska, która prowadzi vlog podróżniczy Danceventure. Jej ostatni film, opublikowany w grudniu ubiegłego roku, dotyczył Muzeum Literatury im. Władysława Reymonta w Bielsku-Białej, które stworzył i prowadził zmarły tragicznie Tadeusz Modrzejewski.

Patrycja Skawska, która prowadzi kanał Danceventure, opublikowała w grudniu materiał o Muzeum Literatury im. Władys
Patrycja Skawska, która prowadzi kanał Danceventure, opublikowała w grudniu materiał o Muzeum Literatury im. Władysława Reymonta. Prowadził je zmarły tragicznie Tadeusz Modrzejewski. · fot. youtube.com


Pisaliśmy: Nie żyje twórca bielskiego Muzeum Literatury. Zginął w pożarze na os. Beskidzkim

- Zobaczyłam tę tragiczną informację o pożarze... Raptem miesiąc temu byłam u Pana Tadeusza pokazać mu nagrany dokument - pisze do nas podróżniczka z Bielska-Białej.

Jak mówi w materiale wideo zatytułowanym "Tadeusz Modrzejewski - ostatni polski skryba", w dzieciństwie okna jej pokoju wychodziły na uliczkę, przy której mieści się muzeum. - To miejsce zawsze było owiane tajemnicą - podkreśla.

Film można zobaczyć poniżej:

kr / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.