Gorce tematy

  • 1 marca 2024
  • 4 marca 2024
  • wyświetleń: 4417

Podbeskidzie ma nowego trenera. Wprowadził Ruch Chorzów do Ekstraklasy

Jarosław Skrobacz został nowym trenerem Podbeskidzia Bielsko-Biała. Poprowadzi zespół już w najbliższym, niedzielnym (3.03) starciu wyjazdowym z Zagłębiem Sosnowiec.

Jarosław Skrobacz został nowym trenerem Podbeskidzia Bielsko-Biała
Jarosław Skrobacz został nowym trenerem Podbeskidzia Bielsko-Biała · fot. Szymon Jaszczurowski / TS Podbeskidzie Bielsko-Bia


Skrobacz w ostatnim czasie pracował w Ruchu Chorzów, z którym uzyskał w poprzednim sezonie awans do Ekstraklasy - po zaledwie jednym sezonie spędzonym w Fortuna 1 Lidze. Pochodzi z Wodzisławia Śląskiego, to tam zaczynał pracę trenerską. Najpierw z młodzieżą, a potem drugim zespole Odry.

Po zakończeniu pracy w Wodzisławiu, trener Skrobacz pozostał w I lidze zostając asystentem Rafała Góraka w GKS-ie Katowice. Od sezonu 2013/14 obejmował już tylko posady pierwszego szkoleniowca, kolejno w Naprzód Rydułtowy, Pniówku Pawłowice i GKS-ie Jastrzębie. To w tym ostatnim spędził zdecydowanie najwięcej czasu, aż cztery sezony.

W Jastrzębiu w trakcie swojego pierwszego roku wywalczył awans z III do II ligi, następnie z II do I, a w pierwszym sezonie na zapleczu Ekstraklasy zajął bardzo dobre piąte miejsce. Po czterech latach spędzonych w klubie, trener rozpoczął pracę w Miedzi Legnica, z którą w sezonie 2020/21 zajął siódme miejsce, tuż za miejscem premiowanym barażami.

Ostatnim zespołem, w którym pracował był Ruch Chorzów. W sezonie 2021/22 rozpoczął pracę w II lidze i powtórzył swoje osiągnięcie z GKS-u Jastrzębie - w dwa sezony wywalczył dwa kolejne awanse. Najpierw zajął trzecie miejsce w lidze, następnie w barażach pokonał Radunię Stężyca i Motor Lublin, a roku później, wraz z drużyną 14-krotnego Mistrza Polski, świętował powrót do Ekstraklasy po siedmiu latach absencji.

Kontrakt z Podbeskidziem Bielsko-Biała podpisał do końca bieżących rozgrywek. Górale obecnie zajmują 17., przedostatnią lokatę w tabeli, wyprzedzając jedynie Zagłębie Sosnowiec o sześć punktów.

kr / bielsko.info

źródło: TS Podbeskidzie

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.