Gorce tematy

  • 27 lutego 2024
  • 3 marca 2024
  • wyświetleń: 4320

Rewitalizacji Mikuszowickich Błoni szybko nie będzie

To popularny wśród bielszczan teren, gdzie w pogodne dni można spędzać czas na świeżym powietrzu. Mikuszowickie Błonia jednak szybko nie doczekają się wymaganego "liftingu".

błonia
fot. bielsko.info


- Mikuszowickie Błonia to kultowe miejsce do wypoczynku dla mieszkańców Bielska-Białej. Od wiosny do późnej jesieni przybywają tutaj tłumy mieszkańców. Niestety od wielu lat zmienia się tam tzw. infrastruktura turystyczna - zauważył radny Roman Matyja.

Jak dowiadujemy się w bielskim magistracie, w najbliższym czasie planuje się wszczęcie postępowania w trybie ustawy Prawo zamówień publicznych na opracowanie kompleksowej i pełnobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej obejmującej modernizację terenu bielskich „Błoni” w rejonie ulic Pocztowej i Czołgistów.

- Dokumentacja powstanie w oparciu o koncepcję zagospodarowania terenu opracowaną wcześniej przez Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji, z uwzględnieniem utworzenia w tym miejscu infrastruktury dla turystyki pieszej i rowerowej, ale i zachowaniem funkcji rekreacyjnych, wypoczynkowych oraz sportowych - wyjaśnił zastępca prezydenta Bielska-Białej Piotr Kucia.

Kucia dodaje, że ta dokumentacja ma służyć jako załącznik do wniosku o dofinansowanie ze środków unijnych. Szacowany termin naboru wniosków wskazuje jednak na pierwszy kwartał 2025 roku.

raz / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.