Reklama

Gorce tematy

  • 23 stycznia 2024
  • 28 stycznia 2024
  • wyświetleń: 5848

Z kamienicy w centrum miasta odpadał tynk. Prace zabezpieczające w toku

Z naszą redakcją skontaktował się jeden z czytelników. Zgłosił, że z kamienicy przy placu Żwirki i Wigury 1 i 1a - tuż przy przystanku autobusowym i piekarni - odpada tynk, stwarzając zagrożenie dla przechodniów.

Z kamienicy przy pl. Żwirki i Wigury odpadał tynk · fot. nadesłane przez czytelnika


Skontaktowaliśmy się z nadzorem budowlanym oraz Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej. ZGM przyznaje, że budynkiem zarządza Bielsko-Bialski TBS.

- Z informacji uzyskanych od zarządcy wynika, iż w ubiegłym tygodniu nastąpiło odspojenie tynku z gzymsu budynku, które zostało niezwłocznie zabezpieczone. W bieżącym tygodniu, zarządca ma przystąpić do oceny stanu tynków na elewacji budynku i ich ewentualnego skucia w niezbędnym zakresie - wyjaśnia Krzysztof Kwiatkowski, wicedyrektor zakładu.

Zadzwoniliśmy też do wspomnianego TBS-u i jak słyszymy, prace zabezpieczające są na ukończeniu. W środę (24 stycznia) powinna zostać zamontowana stalowa siatka na gzymsie, tynki zostały już wzmocnione, a chodnik pod kamienicą był zabezpieczony taśmą.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.