Reklama

Gorce tematy

  • 23 stycznia 2024
  • 28 stycznia 2024
  • wyświetleń: 10774

Działaczka Lewicy startuje na prezydentkę miasta. Sprzeciwiała się spalarni śmieci

Za niewiele ponad dwa miesiące odbędą się wybory samorządowe. Powoli odkrywają się karty kandydatów na urząd prezydenta Bielska-Białej. W wyścigu wyborczym wystartuje Magdalena Madzia reprezentująca środowiska lewicowe.

Agnieszka Lamek-Kochanowska, Magdalena Madzia i Mateusz Merta na konferencji prasowej
Agnieszka Lamek-Kochanowska, Magdalena Madzia i Mateusz Merta na konferencji prasowej, która odbyła się w piątek (29 września) · fot. mat. pras.


Magdalena Madzia ma 45 lat. Jest członkinią Lewicy Razem (Zarząd Okręgu Podbeskidzie). Ukończyła ekonomię na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest absolwentką studiów podyplomowych z prawa pracy na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz z zarządzania zasobami ludzkimi w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie.

Zawodowo kieruje działem zajmującym się naliczaniem i analizą wynagrodzeń. Aktywistka i społeczniczka w Bielsku-Białej jest znana z inicjatywy "STOP Spalarni śmieci w Bielsku-Białej", która zablokowała budowę instalacji termicznego przetwarzania odpadów w stolicy Podbeskidzia.

- W mieście ewidentnie rodzi się wola zmian i nowa energia. Widzieliśmy to podczas zeszłorocznego referendum, widzimy na ulicach w obronie miejskiej zieleni, w walce o równość , czujemy to w tęsknocie za miastem żywym i dobrym do życia. Nasze doświadczenia chcemy przenieść do ratusza z szeroką koalicją aktywnych mieszkańców i organizacji, którym nie jest obojętne to, w jakim miejskie żyjemy i będziemy żyć w przyszłości - komentuje na łamach naszego portalu Magdalena Madzia, kandydatka na prezydenta miasta.

W wyborach samorządowych w 2018 r. bez powodzenia ubiegała się o mandat radnej Sejmiku Województwa Śląskiego, a w wyborach parlamentarnych w 2023 roku z listy Lewicy kandydowała do Sejmu, zdobywając 9463 głosów.

st / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.