Reklama

Gorce tematy

  • 17 stycznia 2024
  • 19 stycznia 2024
  • wyświetleń: 2900

Pościg za pijaną Ukrainką. Kobieta została zatrzymana w Goczałkowicach

W środę 17 stycznia około godz. 4:45 do bielskich policjantów wpłynęło zgłoszenie świadka dotyczące pojazdu, którego tor jazdy może wskazywać na stan nietrzeźwości kierowcy. Pierwsze zgłoszenie wpłynęło do mundurowych, gdy pojazd był jeszcze na trasie S-1 w Wilkowicach. Kobieta została zatrzymana w Goczałkowicach-Zdroju na krajowej jedynce.

Pościg za pijaną Ukrainką. Kobieta została zatrzymana w Goczałkowicach - 17.01.2024
Pościg za pijaną Ukrainką. Kobieta została zatrzymana w Goczałkowicach - 17.01.2024 · fot. nadesłane przez czytelnika


Podczas działań drogówki zgłaszający pozostał na linii i udzielił mundurowym kluczowych informacji dotyczących marki i numeru rejestracyjnego pojazdu. W czasie penetracji terenu policjanci z Czechowic-Dziedzic zauważyli pojazd i wydali kierującej sygnał do zatrzymania się. Kobieta nie zastosowała się jednak do polecenia i przez kilka kilometrów kontynuowała jazdę w stronę Pszczyny.

Została zatrzymana dopiero w Goczałkowicach-Zdroju. Badanie alkomatem wykazało ponad 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu (0,34mg/L). 45-letniej Ukraince zatrzymano prawo jazdy. Pojazd został odholowany na policyjny parking w Pszczynie, a kobieta trafiła na izbę wytrzeźwień. Policjanci prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie. O dalszym losie kobiety zadecyduje sąd. Grozi jej odpowiedzialność karna nie tylko za jazdę pojazdem pod wpływem alkoholu, ale także za niezatrzymanie się do kontroli.

ar, sid / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.