Reklama

Gorce tematy

  • 17 stycznia 2024
  • 21 stycznia 2024
  • wyświetleń: 25277

Bielski teatr ma mieć nową siedzibę. Budowa za 100 000 000 zł

Urząd Miejski w Bielsku-Białej poszukuje biura, które wykona koncepcję architektoniczną nowej siedziby Teatru Lalek Banialuka. Mieścić się ma ona na terenie obecnego parkingu przy ul. Broniewskiego, a koszt budowy opiewać ma na kwotę 100 milionów złotych.

Nowa siedziba Teatru Lalek Banialuka mieścić się ma na terenie obecnego parkingu przy ul. Broniewskiego
Nowa siedziba Teatru Lalek Banialuka mieścić się ma na terenie obecnego parkingu przy ul. Broniewskiego · fot. Stowarzyszenie Architektów RP Bielsko-Biała


Jak czytamy na portalu architekturaibiznes.pl, nowa siedziba teatru ma mieć 5,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni, a obok ma być usytuowany lokal oddziału Książnicy Beskidzkiej o powierzchni około 3,5 tysiąca metrów. Do obu instytucji przylegać ma też podziemny parking na 100 samochodów.

Wśród wymagań dotyczących opracowania koncepcji architektonicznej znajdują się też usytuowanie miejsca na targowisko, ma też ona uwzględniać rozbiórkę trzykondygnacyjnego budynku w południowej części terenu.

Budynek ma się mieścić dokładnie na terenie położonym przy linii kolejowej (od zachodu), ulicy PCK (od północy) oraz ulicy Broniewskiego (od wschodu).

Termin składania prac upływa 29 kwietnia, rozstrzygnięcie konkursu zaplanowane jest na 27 maja. Zwycięzca, oprócz nagrody w wysokości 50 tys. zł, zaproszony będzie do negocjacji z miastem w trybie zamówienia z wolnej ręki.
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Banialuka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj