Reklama

Gorce tematy

  • 16 stycznia 2024
  • 21 stycznia 2024
  • wyświetleń: 20167

Nad Bielskiem-Białą lata wojskowy śmigłowiec. To ćwiczenia "specjalsów"

Do naszej redakcji zgłaszają się czytelnicy którzy informują o wojskowym śmigłowcu latającym nad Bielskiem-Białą. Dlaczego helikopter krąży nad naszym miastem? Znamy odpowiedź.

Nad Bielskim-Białą lata wojskowy śmigłowiec. To ćwiczenia "specjalsów"
Nad Bielskim-Białą lata wojskowy śmigłowiec. To ćwiczenia "specjalsów" - zdj. ilustracyjne · fot. Facebook / Jednostka Wojskowa GROM


Śmigłowiec, który można zobaczyć nad Bielskiem-Białą, to legendarny amerykański Black Hawk. Jak udało się dowiedzieć portalowi bielsko.info, jest on wykorzystywany przez jedną z polskich jednostek specjalnych, który obecnie w naszym regionie prowadzi ćwiczenia.

Informację potwierdził w środę 17 stycznia 18. Bielski Batalion Powietrznodesantowy. - W dniach od 15 stycznia do 25 stycznia Spadochroniarze 18 Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego wspólnie z jedną z jednostek wojsk specjalnych realizują szkolenie na terenie miasta Bielsko-Biała oraz Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. W zajęciach używane są śmigłowce Black Hawk. Przedmiotowe szkolenie odbywa się także po godzinie 22.00 - przekazała jednostka w mediach społecznościowych.

Loading...

mp / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.