Reklama

Gorce tematy

  • 21 września 2023
  • 23 września 2023
  • wyświetleń: 6022

[FOTO] Trzy zabytki zmieniły swoje oblicze. Teraz są w finale prestiżowego konkursu

Trzy budynki z Bielska-Białej znalazły się w finale prestiżowego konkursu "Modernizacja Roku". Mowa o budynku zabytkowego magazynu przy ulicy Grażyńskiego 53, a także kamienicach przy ulicach Zamkowej 8 i Ratuszowej 2. Trwa głosowanie internetowe.

Magazyn przy ul. Grażyńskiego 53 przed i po modernizacji · fot. Materiały plebiscytu "Modernizacja roku"


Budynek zabytkowego magazynu przy ulicy Grażyńskiego 53 wcześniej był magazynem firmy włókienniczej, których zagłębiem było kiedyś miasto Bielsko-Biała. Został poddany gruntownemu remontowi, który dał mu drugie życie.

Wnętrze budynku zostało zaadaptowane do nowoczesnych standardów i potrzeb użytkowników. Budynek posiada nowe instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne i grzewcze, a także system klimatyzacji i wentylacji. Wszystkie pomieszczenia zostały wykończone z wysokiej jakości materiałów i wyposażone w nowoczesny sprzęt i meble.

Budynek jest dostępny dla osób niepełnosprawnych i spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej. Budynek jest przykładem udanego połączenia tradycji i nowoczesności, a także szacunku dla dziedzictwa kulturowego i architektonicznego.

Obecnie siedzibę ma w nim sklep komputerowe. Głos na obiekt można oddać tutaj.

Kamienica przy ulicy Zamkowej 8 przed i po remoncie · fot. Materiały plebiscytu "Modernizacja roku"


Kolejnym z budynków, który znalazł się w finale plebiscytu "Modernizacja Roku", jest kamienica przy ulicy Zamkowej 8. Obiekt został wybudowany w 1897 roku dla Karola Mikscha w stylistyce historyzmu, w tzw. "kostiumie francuskim". Stanowi jeden z nielicznych przykładów tego typu architektury w skali całego miasta.

Głos na ten obiekt można oddać w tym miejscu.

Kamienica przy ul. Ratuszowej 8 przed i po modernizacji · fot. Materiały plebiscytu "Modernizacja roku"


Kamienica przy ulicy Ratuszowej 2 to ostatni z bielskich obiektów, który znalazł się w finale plebiscytu. Została wybudowana w 1827 roku jako ratusz miasta Białej. Została przebudowana dla utworzonego w 1867 roku Sądu Powiatowego. Elewacja odznacza się historyzującym i klasycystycznym wystrojem o bogatym detalu architektoniczno- sztukatorskim.

Głos na ten obiekt można oddać tutaj.

O plebiscycie "Modernizacja roku"Ogólnopolski Konkurs Budowlany dla inwestorów, wykonawców i projektantów ma już długą, ponad dwudziestopięcioletnią tradycję. Co roku do biura organizacyjnego spływają zgłoszenia od ambitnych, pełnych zapału ludzi, którzy chcą zmieniać na lepsze otaczającą ich rzeczywistość. O udział w rywalizacji ubiegają się nie tylko osoby fizyczne, ale też powiaty, urzędy miasta, instytucje i deweloperzy.

- Celem naszych działań jest promocja oraz wyłonienie każdego roku najlepszych, wyróżniających się szczególnymi walorami przedsięwzięć budowlanych. Zgłaszać można projekty, które za cel obrały sobie ratowanie obiektów dziedzictwa minionych pokoleń. Mogą być to budynki różnego typu - mieszkalne, hotelarskie, przemysłowe, sportowe i zabytkowe, ale też mosty, drogi czy całe obszary poddane rewitalizacji oraz nowe obiekty - mówią jego organizatorzy.

Ogólnopolski Konkurs "Modernizacja Roku & Budowa XXI w." dla projektantów, inwestorów i wykonawców co roku rozpoczyna się już we wrześniu, a zgłoszeń dokonywać można za pomocą formularza elektronicznego.

mp / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.