Reklama

Gorce tematy

  • 19 września 2023
  • 24 września 2023
  • wyświetleń: 4128

[FOTO] Zmodernizowane boisko "Zapora" będzie dumą bielszczan. Pierwszy mecz już za nami

Dziś odbyło się oficjalnie oddanie do użytku zmodernizowanego stadionu "Zapora" przy ul. Jaworzańskiej w Bielsku-Białej. Nowe boisko BBOSiR służyć będzie w głównej mierze jako baza treningowa dla grup dziecięcych i młodzieżowych akademii oraz szkółek piłkarskich, a także jako baza meczowa dla drużyn młodzieżowych i seniorskich na poziomie IV ligi i niższych klas rozgrywkowych. Boisko będzie także częścią bazy treningowej pierwszej drużyny TS Podbeskidzie, która występuje w rozgrywkach Fortuna 1. Na boisku właśnie został rozegrany pierwszy mecz. Zmierzyły się drużyny szkół podstawowych nr 1 i 32. Mecz honorowo rozpoczęli Piotr Kucia, z-ca Prezydenta Miasta Bielska-Białej i Piotr Kochowski, miejski radny, piłkarz i działacz związany od 1974 z Klubem LKS "Zapora.

Uroczystość oddania do użytku zmodernizowanego boiska piłkarskiego „Zapora” w Wapienicy - 19.09.2023 · fot. sid / bielsko.info


Generalnym wykonawcą inwestycji była firma BELLSPORT z Bytomia, posiadająca spore doświadczenie w realizacji tego typu przedsięwzięć. Umowa została podpisana 6 grudnia 2022 r., a całkowity koszt inwestycji wyniósł blisko 7,9 mln zł. Inwestycja otrzymała wsparcie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej - edycja 2022 w kwocie 2,7 mln (forma refundacji - przekazanie dofinansowania powinno nastąpić do końca br.). Przebudowa obiektu przy ul Jaworzańskiej objęła m.in.:

  • wymianę nawierzchni boiska z trawy naturalnej na nową nawierzchnię z trawy syntetycznej,
  • zagospodarowanie terenu za bramką boiska, z przeznaczeniem na plac dla treningów i rozgrzewek piłkarzy (nawierzchnia z trawy syntetycznej),
  • budowę częściowo zadaszonych trybun dla ponad 400-u osób,
  • zamontowanie energooszczędnego oświetlenia LED płyty boiska,
  • wykonanie systemu nagłośnienia oraz system monitoringu wizyjnego,
  • budowę piłkochwytów za bramkami oraz ogrodzenia oddzielającego boisko od widowni.


Rozwiązania techniczno-funkcjonalne przewidują dostęp dla trzech osób na wózku inwalidzkim do specjalnych stanowisk przy trybunach, natomiast ułożenie sztucznej nawierzchni umożliwi prowadzenie treningów piłkarskich dla osób z niepełnosprawnościami (np. AMP Futbol Polska). Badania przeprowadzone 12 września br. przez ekspertów z belgijskiego Uniwersytetu Gandawskiego potwierdziły najwyższą jakość murawy, która przeszła pomyślnie specjalistyczny test, spełniając rygorystyczne wymagania FIFA Quality.

sid / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BBOSiR" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BBOSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BBOSiR" podaj