Reklama

Gorce tematy

  • 15 września 2023
  • 17 września 2023
  • wyświetleń: 3313

Poruszenie w Straconce. Podejrzany osobnik zaczepia małe dzieci

Poruszenie i niepokój wśród rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 26 w bielskiej Straconce. Doszło do bardzo niepokojących incydentów. Nieznajomy mężczyzna zaczepia dzieci. Dyrekcja placówki zgłosiła sprawę na policję. Wprowadzono działania prewencyjne. W dzielnicy widać częstsze patrole policji.

Kilkukrotnie do dzieci będących w pobliżu szkoły miał podjechać ciemny samochód (prawdopodobnie pick-up, auto terenowe, wyższe i większe od standardowego samochodu osobowego). Mężczyzna proponował maluchom słodycze i podwózkę. Ostatni taki incydent miał miejsce dziś rano. Z relacji dzieci wynika, że podejrzany mężczyzna jest w średnim wieku i jest łysy.

Na szczęście żadne dziecko nie przystało na propozycję. Szkoła poinformowała policję i zastosowała dodatkowe środki ostrożności. Jak poinformowała nas Dyrektor SP26, Pani Dorota Batko, wczoraj została zwołana rada rodziców, którym przekazano wszystkie zebrane informacje i polecono dodatkową rozmowę z dziećmi. Pedagodzy także w ramach zajęć na bieżąco przypominają dzieciom o zasadach bezpieczeństwa. Uczniowie starszych klas również zostali poinformowani o problemie. Większość z nich ma przy sobie telefony komórkowe z aparatem. Nauczyciele liczą, że jeśli zobaczą coś niepokojącego, być może uda się im zrobić zdjęcie, które będzie pomocne dla śledczych.

Sprawą zajmują się policjanci. - Mamy takie zgłoszenie. Czynności weryfikacyjne policji trwają. Na chwilę obecną nie dało się tego potwierdzić - przekazał nam st. sierż. Sławomir Kocur z KMP w Bielsku-Białej - Jesteśmy cały czas w kontakcie z placówką dydaktyczną, która prowadzi rozmowy profilaktyczne i instruktażowe na temat tego jak dzieci powinny zachować się w stosunku do obcych osób - dodaje przedstawiciel bielskich mundurowych.

sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.