Reklama

Gorce tematy

  • 10 września 2023
  • 11 września 2023
  • wyświetleń: 3070

[FOTO] Archiwalne dni Bielska-Białej. Unikaty z lat 70. XX wieku

Archiwum Państwowe w Katowicach Oddział w Bielsku-Białej już od trzech lat prowadzi inicjatywę pod nazwą Archidemia. Akcja polega na rozsyłaniu pocztą elektroniczną do zainteresowanych ciekawych materiałów archiwalnych dotyczących naszego miasta regionu. Tym razem otrzymaliśmy archiwalia dotyczące Dni Bielska-Białej odbywających się w naszym mieście w latach 70. XX wieku.

Archiwalia dotyczące Dni Bielska-Białej odbywających się w naszym mieście w latach 70. XX wieku · fot. Archiwum Państwowe w Katowicach Oddział w Bielsku-Białej


Archiwum nawiązało w ten sposób do tegorocznych Dni Bielska-Białej - ich bogaty program wypełnił cały miniony weekend, a wiele imprez przywoływało klimat kolorowych lat 70.

A posmak tego, co się naprawdę działo w trakcie święta miasta w latach 70., można sprawdzić przeglądając materiały z zasobu Archiwum Państwowego w Katowicach Oddział w Bielsku-Białej tworzące zespół akt nr 13/239 Urząd Miejski w Bielsku-Białej, sygn. 40.

Warto przypomnieć, że do akcji Archidemia można przystąpić w dowolnym momencie. Jeżeli ktoś chce otrzymywać tego typu informacje i przystąpić do akcji, powinien wysłać wiadomość na adres archidemia@katowice.ap.gov.pl - z tego też adresu będą rozsyłane materiały w ramach Archidemii.

Jacek Kachel

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Historyczne ciekawostki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj