Reklama

Gorce tematy

  • 21 sierpnia 2023
  • 23 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 13885

W końcu jest! Wkrótce uroczyste otwarcie pl. Wojska Polskiego

Wyremontowany i zrewitalizowany plac Wojska Polskiego oraz ulica Cyniarska zostaną w przyszłym tygodniu uroczyście oddane do użytku. Otwarcie tej długo wyczekiwanej inwestycji zaplanowano na wtorek, 29 sierpnia.

Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej - 11.08.2023 · fot. Fabian Żakowiecki / bielsko.info


Pierwotnie inwestycja miała być gotowa końcem 2022 roku, ale plany pokrzyżowały przedłużające się prace archeologiczne i często niekorzystna aura. Efekt prac widać jednak gołym okiem - są ławeczki, fontanna, trakt spacerowy, drzewa, a nawet fortepian zewnętrzny.

Dawny rynek Białej Krakowskiej ma teraz być przestrzenią rekreacyjną, a nie zwykłym parkingiem, jak wcześniej. Będą się tu też odbywać koncerty na specjalnej scenie, którą próbnie montował początkiem lipca MZD wraz z Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej.

Uroczyste otwarcie placu zaplanowano na 29 sierpnia o godzinie 11:00. W programie mają znaleźć się nie tylko wystąpienia oficjeli, ale też artystyczne akcenty.

kr / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.