Reklama

Gorce tematy

  • 18 sierpnia 2023
  • 21 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 16082

Nie żyje Babcia Ewa. Kilka lat temu o krzywdzie bielszczanki głośno było w całej Polsce

Pani Ewa Bebek 15 sierpnia odeszła we śnie - poinformowała Fundacja Serca dla Maluszka, która od kilku lat opiekowała się kobietą. O Babci Ewie było głośno kilka lat temu, kiedy została okradziona ze wszystkich oszczędności.

Ewa Bebek - dla bielszczan Babcia Ewa zmarła we śnie  w wieku 103 lat
Ewa Bebek - dla bielszczan Babcia Ewa zmarła we śnie w wieku 103 lat · fot. Fundacja Serca dla Maluszka


Przypomnijmy: we wrześniu 2019 roku wczesnym popołudniem, do mieszkania wówczas 99-letniej bielszczanki zapukała para oszustów podających się za pracowników spółdzielni. Oszuści weszli do mieszkania seniorki pod pretekstem remontu rur. Ich łupem padła gotówka - 4000 zł.

Sprawą zainteresowała się telewizja TVN, która przygotowała reportaż z udziałem "Babci Ewy". Zbiórki pieniędzy dla seniorki z Bielska-Białej założyli youtuber Łukasz Jakóbiak oraz Fundacja Serca dla Maluszka. W ciągu kilku dni zebrano ponad 600 tys. złotych, z czego 509 tys. złotych wpłynęło na konto fundacji z Bielska-Białej! Wtedy pani Ewa zapowiedziała, że pieniędzmi zamierza się podzielić z potrzebującymi.

Fundacja Serca dla Maluszka, która zajęła się opieką 99-latki, założyła seniorce przedpłaconą kartę, dzięki której mogła robić zakupy w sklepie bez gotówki. Znaleziono jej także opiekunkę, kora pomagała jej w codziennych czynnościach.

"Kiedy w 2019 roku nasze drogi się połączyły, robiliśmy wszystko, aby tę niesprawiedliwą sytuację, jaką była kradzież wszystkich oszczędności, przekuć w piękną historię, co udało nam się zrobić tylko dzięki Wam, nasi niezawodni SuperBohaterowie! Babcia Ewa miała zapewnioną wspaniałą opiekę, była pod stałą kontrolą lekarską i mieszkała w godnych warunkach. A to wszystko Wasza zasługa! Kilka dni przed swoim odejściem, Babcia Ewa cieszyła się z wakacji u rodziny Pani Danusi (cudownej opiekunki), które przepełnione były radością i bliskością, co udało się uwiecznić na kilku fotografiach" - napisała Fundacja Serca dla Maluszka w mediach społecznościowych.

Loading...


Ostatnie pożegnanie Babci Ewy będzie miało miejsce w sobotę 19 sierpnia o godz. 13:30 w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Starym Bielsku (ul. Pod Grodziskiem 9).

ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.