Reklama

Gorce tematy

  • 10 sierpnia 2023
  • 20 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 8932

Film kręcony w Bielsku-Białej w końcu trafi do kin. Znamy datę!

Znamy datę premiery filmu "Uwierz w Mikołaja"! Przypomnijmy, to film w gwiazdorskiej obsadzie, który był kręcony w styczniu 2022 roku m.in. Bielsku-Białej oraz w Goczałkowicach-Zdroju.

uwierz w mikołaja
Kiedy premiera filmu kręconego w Bielsku-Białej? Znamy datę! · fot. bielsko.tv


Najnowsze informacje na temat premiery filmu przekazała portalowi bielsko.info Anna Zgierska, zastępca naczelnika Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. - Film "Uwierz w Mikołaja" wchodzi do kin 10 listopada. Termin i miejsce premiery jeszcze są ustalane - poinformowała dodając, że to informacje od producenta.

Plan zdjęciowy filmu "Uwierz w Mikołaja" na bielskim Rynku - 24.01.2022 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM BB


Przypomnijmy, film kręcony był w styczniu ubiegłego roku między innymi w Bielsku-Białej, Milówce i Goczałkowicach-Zdroju, o czym informowaliśmy w artykule "Zdjęcia do "Uwierz w Mikołaja". Gwiazdorska obsada filmu". Scenariusz na podstawie bestsellerowej książki Magdaleny Witkiewicz pod tym samym tytułem napisała Ilona Łepkowska. Reżyserką jest - odpowiedzialna m. in. za czwartą część serii Kogel Mogel - Anna Wieczur, a producentem - MTL MAXFILM - w przeszłości producent takich filmów, jak "Wkręceni", "Zróbmy sobie wnuka", "Nigdy w życiu" i "Tylko mnie kochaj".

Widzowie w filmie zobaczą m.in.: Teresę Lipowską, Dorotę Stalińską, Dorotę Kolak, Martę Lipińską, Elżbietę Starostecką, Ewę Szykulską, Krystynę Tkacz, Macieja Damięckiego, Bohdana Łazukę, Agnieszkę Więdłochę, Antoniego Pawlickiego, Mateusza Janickiego, Aleksandrę Grabowską, Grzegorza Daukszewicza, Patryka Pniewskiego oraz Cezarego Żaka.



Jak informowaliśmy 29 listopada w artykule ""Uwierz w Mikołaja" dostępny tylko w internecie. Nie trafi do kin", Ilona Łepkowska oraz Magdalena Witkiewicz w mediach społecznościowych poinformowały, że film nie trafi do kin, a do serwisu TVP VOD, 6 grudnia.Pisał o tym serwis naekranie.pl. Warto dodać, że scenarzystka i autorka książki usunęły wpisy.

Fotosy z filmu "Uwierz w Mikołaja" · fot. Marta Gostkiewicz/MTL Maxfilm


Jednak ostatecznie film "Uwierz w Mikołaja" nie trafił do TVP VOD 6 grudnia. Jak przekazano wtedy portalowi bielsko.info w bielskim Ratuszu, premiera filmu "Uwierz w Mikołaja" została przesunięta. - Generalnie przedłużamy termin wykonania umowy do przyszłego roku. Film jest gotowy, a producent negocjuje nowe warunki dystrybucji i nie wiemy jeszcze, gdzie film będzie pokazywany. Kina nie są wykluczane, ale nic nie możemy niestety potwierdzić - powiedziała naszemu portalowi Anna Zgierska, zastępca naczelnika Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Warto dodać, że samorząd Bielska-Białej współfinansował realizację filmu w formie promocji miasta w kwocie 180 tysięcy złotych netto. Na ten moment miasto zapłaciło połowę tej kwoty, a reszta zostanie zapłacona po wykonaniu wszystkich zapisów umowy, czyli w momencie, kiedy film wejdzie do dystrybucji.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.