Reklama

Gorce tematy

  • 10 sierpnia 2023
  • 13 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 12114

[FOTO] Nowy budynek w Hałcnowie robi wrażenie. Kosztował ponad 21 000 000 zł

Dobiega końca budowa nowego przedszkola w Hałcnowie. Wnętrza czekają tylko na urządzenie i przyjście 250 dzieci, które będą do niego uczęszczać. Jeden z radnych interweniuje jednak w sprawie komunikacji miejskiej, z której będą korzystać rodzice dowożący pociechy do placówki.

Przedszkole w Hałcnowie już wkrótce zostanie otwarte · fot. Facebookowy profil "Nowe przedszkole w Hałcnowie"


Przypomnijmy, że umowa z wykonawcą na wybudowanie wartego ponad 21 mln zł budynku została zawarta w lutym ubiegłego roku. Ma on dwie kondygnacje, na których mieści się łącznie dziesięć sali zabaw, a także magazyny sprzętu, leżaków, pościeli oraz łazienki, szatnie, kuchnię, świetlicę czy pomieszczenia administracji. Placówka ma zostać otwarta z początkiem września.

Warto też dodać, że w związku z rychłym startem działalności przedszkola, radny Bronisław Szafarczyk zwrócił uwagę na kiepski stan przystanku autobusowego Janowicka Stawy. - Jest wyposażony jedynie w pobocze, które przecież usytuowane jest poniżej poziomu jezdni. Pasażerowie zmuszeni są więc pokonywać znaczną różnicę wysokości pomiędzy poboczem a pierwszym stopniem autobusu. To zaś stanowi poważną trudność dla osób starszych z ograniczonymi funkcjami ruchowymi, a także dla najmłodszych pasażerów - a tych z pewnością przybędzie z chwilą uruchomienia przedszkola - zaznacza dodając też, że przydałyby się też nowe przystanki na ul. Janowickiej - omawiany oddalony jest od przedszkola o kilkaset metrów.

Loading...

kr / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.