Reklama

Gorce tematy

  • 5 czerwca 2023
  • 11 czerwca 2023
  • wyświetleń: 7068

Ktoś zamalował kontrowersyjny napis. Zbyt szybko go wyczyszczono?

Ktoś zamalował kontrowersyjny plakat na miejskim przystanku. Od razu został "odmalowany". To wzbudziło podejrzenia u jednego z bielskich radnych…

"PiS = drożyzna" na miejskich autobusach. Kontrowersyjna kampania
Napis "PiS = drożyzna" na miejskich autobusach · fot. sid / bielsko.info


O tej sprawie w Bielsku-Białej było głośno. Na ulicach miasta pojawiły się banery, które dotyczą politycznej agitacji, mimo iż do kampanii wyborczej jeszcze daleko. Nie wszystkim to się spodobało. Chodzi o banery z hasłem: „PIS=DROŻYZNA”, które pojawiły się m.in. na wiatach przystankowych.

Pisaliśmy o tym m.in. w tym artykule.

Ta sytuacja - jak się okazuje - ma swój dalszy ciąg. I to, według jednego z radnych, dość podejrzany... Otóż ws. "czyszczenia wiat przystanków autobusowych na terenie Hałcnowa, osiedla w Bielsku-Białej Hałcnowie" do bielskiego magistratu interpelację skierował radny Edward Kołek.

- Chciałbym otrzymać informację na temat systemu czyszczenia, sprzątania i mycia wiat przystanków autobusowych w Hałcnowie. Do zajęcia się tym problemem skłonił mnie następujący „incydent" czy przypadek. Otóż wiata przystankowa na Kępie Hałcnowskiej została zaopatrzona w wielką czerwoną planszę reklamową (?) z dużym napisem o następującej treści: "PiS=DROŻYZNA". W nocy po zamieszczeniu tej planszy przez reklamodawcę (?) jakiś poirytowany mieszkaniec Hałcnowa zamazał sprayem na czarno ten napis, czyniąc go całkowicie nieczytelnym - opisuje przedstawiciel mieszkańców miasta.

- Jakież było moje zdziwienie, gdy już w godzinach porannych dnia następnego szyba wiaty lśniła czystością, a napis znów głosił światu jawne kłamstwo o pisowskiej drożyźnie. Zdumienie moje jest tym większe, iż do tej pory nie zauważyłem, by po sezonie zimowym wiaty przystankowe w Hałcnowie były myte, sprzątane czy czyszczone! Stąd moje pytanie o system porządkowania i mycia wiat w mojej dzielnicy - dodał radny Kołek.

Do tej prośby bielski magistrat jeszcze się nie ustosunkował. Do tematu wrócimy.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.