bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 15 maja 2023
  • 17 maja 2023
  • wyświetleń: 7933

Krótsze podróże koleją do Krakowa - nawet o 38 minut! Znamy datę

Podróż koleją z Bielska-Białej do Krakowa będzie trwała krócej. Od 11 czerwca, w związku z oddaniem do użytku nowej łącznicy, czas przejazdu pociągów na tej trasie od 5 do nawet 38 minut.

Reklama

dworzec, pociąg, kolej, stacja
Koleją do Krakowa szybciej dzięki nowej inwestycji. Znamy datę · fot. bielsko.info


Informację przekazał portal Koleje Śląska Cieszyńskiego. W związku z oddaniem do użytku łącznicy kolejowej nr 621 w Kalwarii Zebrzydowskiej od 11 czerwca większość pociągów łącząca stacje Bielsko-Biała Główna i Kraków Główny zostanie skierowana właśnie na nią, z pominięciem wjazdu i zmiany kierunku w stacji Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona.

- Będzie to skutkować skróceniem czasu przejazdu pociągów na tej trasie od 5 do nawet 38 minut! Dalsze skrócenie czasów przejazdów zostanie uzyskane w tym roku po oddaniu do użytku trzeciego oraz czwartego toru między Krakowem Głównym a Krakowem Zabłociem - dodaje serwis.

pociąg
fot. PKP PLK


Obecnie czas podróży ze stacji Bielsko-Biała Główna do stacji Kraków Główny wynosi od 2 godzin i 45 minut do nawet 3 godzin i 12 minut. Poniżej publikujemy przykładowy rozkład jazdy dla środy, 17 maja.

Krótsze podróże koleją do Krakowa - nawet o 38 minut! Znamy datę
fot. www.portalpasazera.pl


Jak zmieni się czas przejazdu po 11 czerwca? Poniżej rozkład jazdy dla środy, 14 czerwca.

Krótsze podróże koleją do Krakowa - nawet o 38 minut! Znamy datę
fot. www.portalpasazera.pl


Rozkład jazdy obowiązujący od 12 czerwca można sprawdzić w serwisie http://www.portalpasazera.pl. Cena biletu na przejazd między Bielskiem-Białą a Krakowem bez zniżek wynosi 21,50 zł. Z kolei ze zniżką uczniowską 13,54 zł, a ze zniżką studencką 10,53 zł.

Portal Koleje Śląska Cieszyńskiego poinformował też, że powstała petycja w sprawie zwiększenia ilości połączeń na linii łączącej Kraków z Bielskiem-Białą przez Wadowice. Trafi ona do do Urzędów Marszałkowskich w Katowicach oraz w Krakowie. Można ją znaleźć tutaj.

Loading...

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.