bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

 • 10 maja 2023
 • wczoraj, 20:56
 • wyświetleń: 6852

Maluch obchodzi 50. urodziny! Przed nami wielka impreza

W 2023 roku Fiat 126p, czyli legendarny Maluch, obchodzi 50. urodziny! Z tej okazji w sobotę, 3 czerwca na placu Ratuszowym oraz na terenie ZIAD przy alei Armii Krajowej 220 odbędzie wielka impreza. Na bielszczan czeka masa atrakcji! Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Bielskie Drogi.

Reklama

Maluch obchodzi 50. urodziny! Przed nami wielka impreza - będzie się działo! · fot. Materiały prasowe


Ten jeden z najpopularniejszych samochodów PRL-u zjechał z taśmy produkcyjnej fabryki FSM w Bielsku-Białej 6 czerwca 1973 roku. Produkowany na włoskiej licencji Fiat 126p, mały, prosty w naprawie i tani, zmotoryzował praktycznie całą Polskę. Uczcijmy wspólnie w naszym mieście te wspaniałe urodziny.

Z okazji tego niezwykłego jubileuszu w sobotę, 3 czerwca w Bielsku-Białej odbędzie wielka impreza, składająca się m.in. z parady Maluchów. Jej uczestnicy spotkają się w godzinach od 9.00 do 10.30, a oficjalnie rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 11.00 - wtedy miłośników Fiata 126p powita prezydent Bielska-Białej, Jarosław Klimaszewski.

Parada Maluchów rozpocznie się o godzinie 12.30. Uczestnicy przejadą wyznaczoną trasą przez centrum Bielska-Białej w asyście policji na teren ZIAD.

Broszura informacyjna na temat Fiata 126p · fot. Ze zbiorów Śląskiej Biblioteki Cyfrowej


Z kolei o 14.00 rozpoczną się uroczystości na terenie ZIAD przy alei Armii Krajowej 220. m na bielszczan będą czekać atrakcje dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów:
 • plecenie warkoczyków, malowanie twarzy, dmuchańce (zjeżdżalnia, zamek) i wiele innych atrakcji,
 • pokazy sprzętu służb mundurowych Policja, Straż Pożarna, Straż Graniczna, GOPR).
 • prezentacja historii oraz osiągnięć związanych z Fiatem 126p Akademii Techniczno-Humanistycznej oraz Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących.
 • puchar Urodzin Malucha prowadzony przez DM Racing Simulators (jazda po wirtualnym torze wyścigowym Fiatem 126p).


- Cegiełki z uczestnictwa w Pucharze Urodzin Malucha zostaną przeznaczone dla Kajetana Maciejowskiego podopiecznego Fundacji Serce Dla Maluszka. Kajetan ma 4 lata i choruje na rzadką genetyczną chorobę Canavan. Całkowicie zależny od drugiej osoby potrzebuje środków na rehabilitację oraz niezbędny do funkcjonowania sprzęt specjalistyczny. Kajetan wraz z rodzicami są posiadaczami oraz fanami Fiata 126p. Dla pierwszych trzech miejsc przewidziane są nagrody przygotowane przez I Love BB - informują organizatorzy wydarzenia.

Na terenie ZIAD przewidziano również konkursy z nagrodami w kategoriach: najmłodszy i najstarszy uczestnik / najmłodszy i najstarszy Maluch / najdłuższa trasa pokonana na wydarzenie / najładniejszy model w kategoriach ST, FL, EL, BIS, BOSMAL.

Ponadto odbędą się wydarzenia:
 • 16.00 - 17.00 Z Fiatem 126 p na dobre i na złe. O historii Małego Fiata opowiedzą: Przemysław Semczuk, Leszek Dziopak i Maciej Bujakowski,
 • 17.00 - 18.00 Muzyczne hity związane z Fiatem 126p. Prowadzenie - Łukasz Luszczak, Radio Bielsko.
 • 18.00 - Muzyczna strefa 126: Koncert zespołu Pociąg Rock n' Roll,
 • 20.00 - Muzyczna strefa 126: Koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy,
 • 22.00 - Zakończenie imprezy.


Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na jego stronie internetowej: https://urodzinymalucha.pl

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.