Gorące tematy

  • 9 maja 2023
  • 11 maja 2023
  • wyświetleń: 20879

Nie żyje wójt Jaworza. Tragiczny wypadek na włoskiej Sardynii

Nie żyje Radosław Ostałkiewicz, wójt gminy Jaworze - informuje telewizja TVN24. Jak podaje stacja, w nocy z poniedziałku na wtorek samorządowiec wypadł z okna hotelu na Sardynii i zginął na miejscu. Miał 44 lata.

Radosław Ostałkiewicz
Radosław Ostalkiewicz · fot. UG Jaworze


Włoskie media, cytowane przez TVN24 poinformowały we wtorek o tragedii, do której doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w hotelu w centrum Cagliari na Sardynii. Jak podawały, zginął wójt polskiego miasta.

- Doniesienia te potwierdził w rozmowie z Polską Agencją Prasową konsulat honorowy w Cagliari. 44-letni wójt Jaworza składał wizytę z polską delegacją. Jak napisały włoskie media, wypadł z okna pokoju na czwartym piętrze, w którym był z kolegą. Według policji mężczyzna siedział na parapecie i stracił równowagę. Według doniesień, służby zaalarmował przechodzień, ale na ratunek było już za późno. Czterdziestoczterolatek zginął na miejscu - informuje TVN24.Tragiczne informacje potwierdził Urząd Gminy Jaworze. - Z ogromnym żalem i niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o nagłej śmierci dra Radosława Grzegorza Ostałkiewicza, wójta gminy Jaworze. Wójt przebywał służbowo na wyjeździe studyjnym ze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Ziemia Bielska” na Sardynii. Myślami jesteśmy z najbliższymi śp. Wójta, Rodziną, Znajomymi, Przyjaciółmi i Mieszkańcami Gminy. Cześć Jego pamięci - możemy przeczytać w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej jaworzańskiego samorządu.

Do śmierci wójta Jaworza odniósł się Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej. - "Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci" - pisała Wisława Szymborska. I jedno jest pewne - człowieka, jakim był Radosław Ostałkiewicz nigdy nie zapomnimy. Wiadomość o jego śmierci głęboko mnie poruszyła… Ciężko zebrać słowa po takiej tragedii - napisał samorządowiec.

- W imieniu wszystkich bielszczan chciałbym złożyć najszczersze kondolencje rodzinie, a także wszystkim mieszkańcom Jaworza i całej Aglomeracji Beskidzkiej. Straciliśmy szczerego i oddanego przyjaciela, ciepłego, skromnego, skorego do pomocy, której nigdy nikomu nie odmawiał. Na zawsze pozostanie w naszych sercach jako człowiek otwarty, pełen pasji, wspaniały samorządowiec, który swoim entuzjazmem zarażał innych. To wielka strata. Radku - za szybko, za wcześnie... - napisał prezydent Klimaszewski w mediach społecznościowych.

Loading...


We wtorkowy wieczór pod Urzędem Gminy Jaworze zebrali się mieszkańcy tej miejscowości, aby wspomnieć tragicznie zmarłego samorządowca. Pod budynkiem pojawiło się m.in. serce stworzone ze zniczy.

Mieszkańcy Jaworza wspomnieli tragicznie zmarłego Radosława Ostałkiewicza - 9.05.2023 · fot. UG Jaworze


Radosław Grzegorz Ostałkiewicz urodził się 8 marca 1979 roku w Bielsku-Białej. Był ekonomistą, specjalistą w dziedzinie organizacji i zarządzania. Z Urzędem Gminy Jaworze był związany od 2003 roku - początkowo jako wolontariusz, a od 2005 jako kierownik różnych referatów. W swojej pracy zajmował się pozyskiwaniem środków unijnych.

W 2007 roku odbył staż w Brukseli, po czym został zastępcą wójta gminy i zastępcą kierownika miejscowego urzędu stanu cywilnego. W 2014 roku został wybrany wójtem gminy w pierwszej turze, uzyskując 62,8% głosów. Cztery lata później uzyskał reelekcję, zdobywając 93,4% głosów.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.