bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 8 maja 2023
  • 10 maja 2023
  • wyświetleń: 29612

[FOTO] Pożar na os. Złote Łany. Płomienie na dachu 10-piętrowca!

W poniedziałek, 8 maja około godziny 18.00 do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze na dachu 10-piętrowego budynku wielorodzinnego przy ul. Podgórze w Bielsku-Białej. To osiedle Złote Łany. Sytuacja wyglądała bardzo groźnie, ale została w porę opanowana.

Reklama

Pożar na osiedlu Złote Łany - 8.05.2023 · fot. Nadesłane przez czytelników


Mieszkańcy ostatniego, zagrożonego piętra, zostali ewakuowani jeszcze przed przyjazdem pierwszego zastępu straży pożarnej. W sumie z budynku ewakuowano ponad 200 osób. Płonęła drewniana konstrukcja na dachu. Pożar został szybko ugaszony i udało się uniknąć dużych strat. Przyczynę pojawienia się ognia będą teraz wyjaśniać policjanci.Swoje działania na miejscu podsumowali strażacy. Dyżurny stanowiska kierowania KM PSP Bielsko-Biała otrzymali informację o pożarze o godzinie 17.53. Po dojeździe zastępów miejsce zdarzenia zabezpieczono, a obecna na miejscu policja prowadziła ewakuację danej klatki.

Interwencja straży pożarnej przy ul. Podgórze w Bielsku-Białej - 8.05.2023 · fot. KM PSP Bielsko-Biała


- Strażacy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych podali jeden prąd wody z nawodnionego pionu, znajdującego się w budynku na dach. Równocześnie rozłożono drabinę mechaniczną, z której podano drugi prąd wody. Po zlokalizowaniu i ugaszeniu pożaru, stwierdzono, że paliła się tzw. galeria ewakuacyjna na dachu (deski z podestu i papa). Dalsze czynności wyjaśniające prowadzi policja - poinformowała mł. bryg. Patrycja Pokrzywa, oficer prasowy KM PSP w Bielsku-Białej.

Działania zakończono o godzinie 18.51. Pożar gasiły w sumie 4 zastępy straży pożarnej. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

mp, sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.