bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 6 maja 2023
  • 15 maja 2023
  • wyświetleń: 11901

Pociągi przestały jeździć objazdem. Zmienił się rozkład jazdy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "przebudowa węzła czechowice-dziedzice" podaj

Na ten moment pasażerowie kolei czekali ponad półtora roku. Od poniedziałku, 15 maja pociągi przestały jeździć objazdami przez czechowicka Ochodzę. Dzięki temu czas podróży z Bielska-Białej np. do Pszczyny i Katowic skrócił się o ponad 20 minut - w porównaniu ze stanem obowiązującym podczas tymczasowej organizacji ruchu. Od tego dnia zmienił się także rozkład jazdy - warto zapoznać się ze zmianami.

Reklama

bielskobiala,bielsko,dworzec,pociag,kolej,kolejeslaskie,pkpintercity,ilovebb,fotodnia,instagram
Pociągi przestaną jeździć objazdem. Znacznie skróci się czas podróży


O przywróceniu kursowania pociągów "normalną" trasą informowaliśmy już w marcu. Przypomnijmy, od 15 maja został udrożniony przejazd po standardowej trasie pomiędzy Goczałkowicami-Zdrojem a Czechowicami-Dziedzicami, co przełoży się na znaczne, około 20-minutowe skrócenie czasu podróży.

- Przywrócenie docelowej organizacji ruchu pociągów umożliwi uruchomienie dodatkowego pociągu przyspieszonego relacji Katowice - Żywiec odjeżdżającego po godzinie 17.00, a także przywrócenie jednej popołudniowej pary pociągów na odcinku Żywiec - Zwardoń. Również od 15 maja wszystkie pociągi przyspieszone kursujące w dni robocze będą zatrzymywały się na przystanku Łodygowice Górne. W dalszym ciągu przystanek Goczałkowice-Zdrój nie będzie obsługiwany - mogliśmy przeczytać w komunikacie Kolei Śląskich.

Jak zmienił się czas przejazdu pociągów? Dla przykładu, w przypadku połączeń typu "Sprinter" Kolei Śląskich podróż z Bielska-Białej do Katowic potrwa 53 minuty. W przypadku "zwykłych" połączeń, kiedy pojazdy KŚ zatrzymują się na wszystkich przystankach, czas przejazdu z naszego miasta do stolicy województwa śląskiego wyniesie 1 godzinę i 2 minuty.

Rozkład jazdy można sprawdź między innymi w serwisie Portal Pasażera.

Przypomnijmy, pociągi kursowały objazdem przez czechowicką Ochodzę od grudnia 2021 roku. Pierwotnie na stałe trasy miały wrócić we wrześniu ubiegłego roku, później termin zmieniono na marzec, a ostatecznie ogłoszono, że będzie to maj.

Warto dodać, że dzięki udrożnieniu przejazdu pomiędzy Goczałkowicami-Zdrojem a Czechowicami-Dziedzicami powrócą popularne połączenia PKP Intercity, o czym informował Przemysław Brych na łamach portalu rynek-kolejowy.pl . Poza pociągiem EIC Ondraszek do rozkładu jazdy wrócą także dwie pary pociągów Pendolino, które z powodu modernizacji w Czechowicach-Dziedzicach nie dojeżdżały do Bielska-Białej. Będą to pociągi do Gdyni Głównej odjeżdżające o 12.04 oraz 17.07. W drogę powrotną będą to składy EIP z Warszawy (odjazd 7.31) oraz Gdyni Głównej (odjazd 9.32).

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.