bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 25 kwietnia 2023
  • 9 maja 2023
  • wyświetleń: 8176

[FOTO] Kolarska elita w sercu miasta. Za nami Kryterium Asów

Za nami 47. międzynarodowy wyścig kolarski Tauron Kryterium Asów, który zawitał do Bielska-Białej w sobotę, 6 maja. Na Rynku i w jego okolicach odbyło się Kryterium o Puchar Prezydenta Miasta. Nie zabrakło również zmagań zawodników innych kategorii, którzy rywalizowali w strugach deszczu.

Reklama

47. Tauron Kryterium Asów - wyścig kategorii elita - 6.05.2023 · fot. Facebook / Tauron Kryterium Asów Wyścig Kolarski


Trasa wyścigu przebiegała ulicami Celną, Jana Sobieskiego, Listopadową, Grunwaldzką, Juliusza Słowackiego, Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Zygmunta Krasińskiego, Nad Niprem.

Najważniejszy wyścig, czyli Kryterium o Puchar Prezydenta Miasta Bielska-Białej, w której rywalizowali zawodnicy kategorii elity mężczyzn, rozpoczął się o godzinie 17.30. Zwycięzcą okazał się Paweł Bernas z JBG-2 Team, który zajął także 1. miejsce w klasyfikacji generalnej 47. Kryterium Asów. W sobotnich zmaganiach elity drugi był Adam Stachowiak z HRE Mazowsze Serce Polski Cycling Team, a trzeci - Adam Kuś z Philippe Wagner Cycling. Warto dodać, że ta rywalizacja miała rangę Mistrzostw Polski w kryterium (III seria).

47. Tauron Kryterium Asów - wyścig kategorii elita - 6.05.2023
47. Tauron Kryterium Asów - wyścig kategorii elita - 6.05.2023 · fot. Facebook / Tauron Kryterium Asów Wyścig Kolarski


Zawody rozpoczęły się o godzinie 10.00. W sumie rywalizowali zawodnicy w kilku kategoriach: dziewczynki, chłopcy rocznik 2013 i młodsze; dziewczynki, chłopcy rocznik 2012; dziewczynki, chłopcy rocznik 2011; dziewczynki, chłopcy rocznik 2010; żak, żakinie; młodziczka, juniorka młodsza; dzieci i młodzieży; młodzik; junior młodszy; junior; amator 18-29, cyklosport, masters 30-39 masters 40-49; masters 50 59, masters 60 +, masters kobiety open; elita kobiet, juniorka, elita mężczyzn, orlik.

Pełne wyniki poszczególnych kategorii można znaleźć na stronie internetowej Polskiego Związku Kolarskiego.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.