bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 25 marca 2023
  • 26 marca 2023
  • wyświetleń: 3329

[WIDEO] Unikalna atrakcja na mapie miasta. Jest jedyna na świecie!

Czy wiecie, że w Bielsku-Białej znajduje się jedyne na świecie Muzeum Fiata 126p? To unikalne miejsce na mapie naszego miasta odwiedzili youtuberzy z kanału "Koval Classic Garage".

Reklama

Muzeum Fiata 126p w Bieelsku-Białej
Muzeum Fiata 126p w Bielsku-Białej · fot. YouTube /Koval Classic Garage


- Zdecydowanie polecamy! Genialne miejsce dla wszystkich miłośników motoryzacji - w kolekcji znajdują się jedyne lub jedne z naprawdę nielicznych egzemplarzy które istnieją na świecie. O każdym maluchu z wielką pasją i humorem opowiada właściciel P. Antoni Przychodzień. Naszym zdaniem jest to punkt obowiązkowy na mapie motoryzacyjnej Polski! - możemy przeczytać w opisie nagrania.Muzeum Fiata 126p im. Ryszarda Dziopaka znajduje się przy ulicy Karpackiej 44. Od sierpnia 2016 jest zarejestrowane w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego i od tego momentu działa w oparciu o przepisy dotyczące Oddziałów Muzeum Narodowego. Aktualnie liczy 21 maluchów i 8 przyczep konstrukcyjnie dedykowanych dla malca. Każde auto i każda przyczepa są inne. Prezentowane są wyłącznie pojazdy fabryczne lub konstruowane w ośrodkach badawczo-rozwojowych cywilnych i mundurowych. Twórcą muzeum jest Antoni Przychodzień.Zwiedzanie Muzeum Fiata 126p jest możliwe po wcześniejszym uzgodnieniu wizyty pod numerem telefonu 600 152 394

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.