bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 6 lutego 2023
  • wyświetleń: 13251

"Bestia" wyeliminowany ze społeczeństwa. Grasował w regionie

34-letni Damian T., wobec którego toczy się postępowanie o przestępstwo zgwałcenia, a w przeszłości był karany m.in. za zabójstwo oraz liczne zgwałcenia i przestępstwa na tle seksualnym, został zatrzymany. Mężczyzna grasował także w naszym regionie, a do jego zatrzymania przyczynili się także bielscy policjanci.

Reklama

34-letni Damian T.
34-letni Damian T. · fot. Komenda Główna Policji


Policjanci z Wydziału do Walki z Handlem Ludźmi Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji we współpracy z funkcjonariuszami WK KWP Katowice, WK KWP Kraków, KMP Bielsko Biała, KPP Żory i KPP Kraków w czwartek, 2 lutego przeprowadzili szeroko zakrojone działania w sprawie osoby stwarzającej zagrożenie dla życia, zdrowia i wolności seksualnej innych osób tzw. „bestii”, wobec której Sąd Okręgowy w Zielonej Górze wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu.

Mężczyzna, którego działania dotyczyły, to 34-letni Damian T. wobec którego toczy się postępowanie o przestępstwo zgwałcenia. Mężczyzna w przeszłości karany był m.in. za zabójstwo oraz liczne zgwałcenia i przestępstwa na tle seksualnymi. By uniknąć wymiaru sprawiedliwości od lat ukrywał się poza granicami kraju.

- 29 stycznia norweska policja podjęła działania wobec wymienionego, który na terenie Norwegii w jednej z restauracji sieci fast-food prezentował dzieciom zdjęcia pornograficzne. Po zatrzymaniu mężczyzny, dostał on decyzje o natychmiastowym wydaleniu z terenu Norwegii - poinformowało Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji.

- Służby norweskie o całym zdarzeniu poinformowały polską Policję, na tej podstawie podjęto stosowne działania. Mężczyzna został zatrzymany bezpośrednio po wyjściu z samolotu w podkrakowskich Balicach, a następnie przetransportowany do aresztu śledczego, gdzie oczekuje na wyrok w sprawie - dodało.

Jak przekazała portalowi bielsko.info asp. szt. Katarzyna Chrobak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej, policjanci z bielskiego garnizonu brali udział w ustalaniu miejsca przebywania mężczyzny, a także przy jego zatrzymaniu. - Damian T. grasował także w naszym regionie - dodała asp. szt. Chrobak.

mp / bielsko.info

źródło: Komenda Główna Policji

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.