bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 5 lutego 2023
  • 12 lutego 2023
  • wyświetleń: 21825

Lider branży informatycznej wprowadza się do Cavatina Hall

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Cavatina Hall" podaj

Comarch - jedna z największych spółek informatycznych w Polsce - wprowadza się do nowego biura w Bielsku-Białej. Firma specjalizująca się we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań do zarządzania dla mikro, małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstw, zdecydowała się wybrać inwestycję Cavatina Hall, gdzie zajmie ponad 800 mkw.

Reklama

Cavatina Hall
Cavatina Hall · fot. Cavatina Holding


Bielsko-Biała jest rynkiem przyciągającym inwestorów, na którym chętnie swoje oddziały otwierają między innymi firmy z sektora IT oraz usług dla biznesu. Jak wynika z najnowszego raportu „Potencjał inwestycyjny Bielska-Białej” już dziś w sektorze IT przy rozwoju oprogramowania w mieście zatrudnionych jest ponad 1,6 tys. osób. Nie dziwi zatem fakt, że firma Comarch dołączyła do grona najemców inwestycji biurowych realizowanych przez Cavatina Holding na Podbeskidziu. Polski lider branży IT wynajął ponad 800 mkw. powierzchni biurowej klasy A w Cavatina Hall, wyjątkowym projekcie wielofunkcyjnym.

- W Cavatina Hall stworzyliśmy świetne warunki odpowiadające na potrzeby pracowników z branży IT. Elastyczność w kształtowaniu przestrzeni, zastosowanie nowoczesnych technologii budynkowych czy dbałość o strefy zieleni i relaksu oraz dodatkową infrastrukturę usługową - to niezaprzeczalne atuty tego obiektu. Cieszymy się, że firma Comarch, działająca w wielu miastach na całym świecie, także doceniła naszą inwestycję i to tu urządzi swoje bielskie biuro - mówi Krzysztof Wilczak, Leasing Manager Cavatina Holding.

Comarch jest znanym na całym świecie producentem rozwiązań informatycznych oraz integratorem. Od 30 lat pomaga klientom w osiąganiu większej rentowności oraz w czerpaniu zysków z nowoczesnych produktów i rozwiązań, z wykorzystaniem szerokiego spektrum narzędzi uzupełnianych najwyższej jakości usługami. Comarch posiada doświadczenie w najważniejszych branżach: telekomunikacji, finansach, bankowości i ubezpieczeniach, handlu i usługach, infrastrukturze IT, administracji publicznej, przemyśle, służbie zdrowia, a także w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw.

- Historia Comarch w Bielsku-Białej sięga końca lat 90., kiedy w 1997 roku, po dwóch latach pracy w Krakowie postanowiłem wrócić w rodzinne strony. Wtedy to Profesor Janusz Filipiak zaproponował utworzenie oddziału w Bielsku-Białej. Tak powstała spółka Comarch Bielsko-Biała Sp. z o.o., której siedziba mieściła się na parterze mojego domu, a ja pełniłem funkcję Prezesa Zarządu. Zatrudnialiśmy wtedy czterech pracowników - mówi Cezariusz Marek, Dyrektor Oddziału Comarch SA w Bielsku-Białej..

- Wraz ze wzrostem zatrudnienia konieczne było zwiększenie powierzchni biurowej, więc w 1999 roku firma wynajęła pół piętra budynku przy ul. Michałowicza. W 2000 roku spółka została przekształcona w oddział firmy Comarch Kraków SA, a następnie Comarch SA, od tego czasu pełnię funkcję Dyrektora Oddziału. Z biegiem lat zwiększaliśmy powierzchnię biurową. Przez ostatnie 5 lat oddział funkcjonował w dwóch sąsiednich budynkach, co nie sprzyjało integracji i komunikacji pracowników. Aby poprawić funkcjonalność, a także standard biura, zdecydowaliśmy się na najem powierzchni w Cavatina Hall - dodaje Marek.

- Do wynajęcia powierzchni w Cavatina Hall przymierzaliśmy się już w połowie 2019 roku, kiedy budynek był jeszcze w budowie. Ze względu na możliwość rozpoczęcia najmu w Cavatinie dopiero od kwietnia 2020 roku, postanowiliśmy zwiększyć powierzchnię najmu w biurze przy ul. Michałowicza i przedłużyć okres najmu do grudnia 2022 roku. W tym okresie zatrudnienie znacznie się zwiększyło, do biura dołączyło 20 nowych pracowników, oddział liczył 65 osób i znowu zaczęło brakować powierzchni biurowej. Przystąpiliśmy do analizy lokalnego rynku nieruchomości biurowych i ponowie zaczęliśmy rozważać Cavatina Hall. Oferta jaką otrzymaliśmy od Cavatiny idealnie spełniała nasze oczekiwania. Zaplanowaliśmy funkcjonalny układ pomieszczeń biurowych, nie wprowadziliśmy open space’u, ponieważ taki układ nie jest preferowany przez naszych pracowników. Biuro zostało wykończone w wysokim standardzie, zakupiliśmy nowe meble, dzięki czemu komfort pracy naszych pracowników uległ znacznej poprawie - mówi Paulina Cybul, Zastępca Kierownika Działu Administracji w Comarch.

Cavatina Hall to wielofunkcyjny obiekt zlokalizowany w centrum Bielska-Białej. Jest to pierwszy w tym mieście kompleks oferujący powierzchnię biurową klasy A. Futurystyczny projekt został wielokrotnie nagradzany m.in. w konkursie International Property Awards, Architecture MasterPrize czy DNA Paris Awards.

- Obiekt w unikatowy sposób łączy funkcję biurowo-usługową z kulturalną, bowiem oprócz przestrzeni biurowej znajduje się tu także m.in. sala koncertowa na 1000 osób. Celem Cavatiny jest stworzenie nowoczesnego centrum biznesowego miasta oraz zapewnienie lokalnej społeczności możliwości obcowania z najlepszą muzyką wykonywaną na żywo przez uznanych artystów z całego świata - wyjaśniają przedstawiciele Cavatina Holding.

Już niedługo zostanie otwarta druga część kompleksu, która zaoferuje kolejne 4 800 mkw. powierzchni klasy A.

mp / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Cavatina Hall

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Cavatina Hall" podaj