bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 10 stycznia 2023
  • 15 stycznia 2023
  • wyświetleń: 8167

Tak buduje BBTBS. Przy Batorego powstały nowoczesne mieszkania

Trzydzieści rodzin zamieszka w nowoczesnym budynku mieszkalnym, wybudowanym przez Bielsko-Bialskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przy ulicy Stefana Batorego 26. Uroczyste wręczenie kluczy odbyło się we wtorek, 10 stycznia.

Reklama

Uroczyste wręczenie kluczy do mieszkań w budynku przy ul. Batorego 26 - 10.01.2023 · fot. Marta Synowiec / bielsko.info


- Bardzo się cieszę, dlatego że to było moje marzenie, żeby wybudować budynek i zagospodarować działki, które posiadamy. To jest pierwsza realizacja moich marzeń - kolejna będzie na ulicy Starzyńskiego. Zależało mi na tym, aby ta inwestycja wyszła dobrze, żeby każdy zobaczył jak buduje TBS. W nowym budynku jest 30 mieszkań - na każdej kondygnacji po sześć. Są jedno, dwu i trzyosobowe - powiedziała portalowi bielsko.info Ewa Kamińska, prezes Bielsko-Bialskiego Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Jak zwróciło uwagę naszemu portalowi starsze małżeństwo, które zamieszka przy Batorego 26, mieszkanie w budynku jest ich "nadzieją na przyszłość". - Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni stanem oddanych lokali. Są nowoczesne. jest wyższy standard wykonania, niż 20-30 lat temu. Zaplecze (wózkowania, rowerownia, piwnice) również jest świetnie zaprojektowane - podkreślili.

Uroczyste wręczenie kluczy do mieszkań w budynku przy ul. Batorego 26 - 10.01.2023
Wnętrze jednego z mieszkań w budynku przy ul. Batorego 26 - 10.01.2023 · fot. Marta Synowiec / bielsko.info


- Dzisiaj mieliśmy okazję pierwszy raz zobaczyć blok wewnątrz i bardzo się nam podoba. Nie możemy się doczekać wprowadzki - powiedziało nam z kolei młode małżeństwo.

W budynku przy ulicy Batorego 26 znajduje się trzydzieści lokali mieszkalnych - pięć jednopokojowych, piętnaście dwupokojowych i dziesięć trzypokojowych. Nowoczesny obiekt posiada windę obsługującą sześć kondygnacji (piwnice z komórkami lokatorskimi, parter i kolejno cztery piętra). Przed budynkiem znajduje się czterdzieści pięć miejsc parkingowych, w tym pięć dla osób z niepełnosprawnościami.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.