bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 4 stycznia 2023
  • 5 stycznia 2023
  • wyświetleń: 2044

Napad na ekspedientkę - z nożem w ręku i w biały dzień

Nawet 12 lat więzienia grozi 26 i 40-latkowi, którzy napadli na pracownicę jednego ze sklepów w centrum miasta. Jeden ze sprawców groził jej nożem. Do zdarzenia doszło w piątek 30 grudnia na ul. Mickiewicza.

Reklama

Napad na ekspedientkę - z nożem w ręku i w biały dzień
Napad na ekspedientkę - z nożem w ręku i w biały dzień · fot. KMP Bielsko-Biała


Zdarzenie miało miejsce przed godziną 15:00. Dwóch mężczyzn w wieku 26 i 40 lat weszło do jednego ze sklepów przy ul. Mickiewicza w Bielsku-Białej. Jeden z nich stanął w drzwiach, blokując je, natomiast drugi krzycząc, zażądał od sprzedawczyni wydania alkoholu, papierosów oraz kasy fiskalnej. Ekspedientka bez wahania użyła wobec mężczyzny gazu obezwładniającego. To jednak nie odstraszyło agresora, który z kieszeni spodni wyciągnął nóż, grożąc kobiecie pozbawieniem życia.

Wobec sprawców zainterweniował stały klient, który również był obecny wewnątrz sklepu. To spłoszyło napastników. O zdarzeniu natychmiast poinformowano policję, dzięki czemu na miejsce szybko przybyły policyjne patrole.

Po krótkich poszukiwaniach mundurowi zatrzymali napastnika, którym okazał się 26-letni mieszkaniec Bielska-Białej. Zatrzymany był nietrzeźwy. W organizmie miał prawie promil alkoholu. Następnego dnia policjanci z bielskiej „trójki” zatrzymali drugiego podejrzanego 40-latka. Obaj usłyszeli zarzuty usiłowania rozboju. Na wniosek śledczych decyzją sądu 26-letni sprawca został aresztowany i najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami. Za popełnione przestępstwo grozi im do 12 lat więzienia.

ar / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.