bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 28 października 2022
  • 1 listopada 2022
  • wyświetleń: 3890

[ZDJĘCIA] Można już się relaksować na skwerze przy pomniku Matki Polki

Złota polska jesień, a zwłaszcza towarzysząca jej w tym roku aura, sprzyjają wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Tym bardziej cieszy, że w mieście przybywa miejsc, gdzie można odpocząć lub poćwiczyć "pod chmurką". Jeszcze bardziej cieszy, że takie miejsca powstają z inicjatywy mieszkańców.

Reklama

Skwer w rejonie skrzyżowania ulic Jesionowej i Wiśniowej w Bielsku-Białej. · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB


Skwer rejonie skrzyżowania ulic Jesionowej i Wiśniowej w Bielsku-Białej przy pomniku Matki Polki zmienił się nie do poznania. To kolejny efekt inicjatywy mieszkańców miasta w ramach Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej 2021.

- Przy pomniku powstały nowe ścieżki z nawierzchni mineralnej oraz z płyt deptakowych. Dostawiono nowe ławki, kosze oraz leżaki parkowe. Jest też wiele nowych nasadzeń przy ścieżkach i przy pomniku Matki Polki. Wśród nich krzewy róż okrywowych, krzewinek trzmieliny i byliny ozdobne zróżnicowane kolorystycznie, wysokościowo i pokrojowo: bergenie sercolistne, liliowce rdzawe i funkie. Gatunki te są dostosowane do trudnych warunków miejskich i mają małe wymagania pielęgnacyjne - opisują bielscy urzędnicy.

Jak dodają, aby skwer dawał jeszcze więcej możliwości relaksu, powstała tu niewielka strefa aktywności fizycznej z urządzeniami do ćwiczeń wioślarzem/stepperem, wyciskanie/ściąganie i orbitrekiem.

Przy okazji inwestycji wykonano pielęgnację istniejącego drzewostanu oraz odnowiono pomnik Matki Polki.

Koszt całego przedsięwzięcia to 221.154 złotych.

raz / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.