bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 16 sierpnia 2022
  • 21 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 2054

[WIDEO] Hałcnów: trwa budowa przedszkola dla 250 dzieci

W Hałcnowie trwa budowa nowego przedszkola. Budynek, na dwóch kondygnacjach, pomieści dziesięć oddziałów. Inwestycja za ponad 21 milionów złotych ma być gotowa w lipcu 2023 roku.Zgodnie z informacjami Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej ściany konstrukcyjne parteru i pierwszego piętra przedszkola są już gotowe, wykonawca zabetonował też ostatni fragment stropu. Obecnie trwa montaż więźby dachowej i roboty przy sieciach zewnętrznych. Na teren budowy dotarła zewnętrzna stolarka aluminiowa, której montaż planowany jest na najbliższe dni. Równolegle w planach jest murowanie ścian działowych wewnętrznych oraz montaż instalacji elektrycznych podtynkowych.

Budowa u zbiegu ulic Janowickiej i Jakuba Jasińskiego, której wykonawcą jest żywiecka spółka Wodpol, ruszyła na początku lutego tego roku.

Przedszkole pomieści dziesięć oddziałów na dwóch kondygnacjach - parterze i piętrze. W sumie będzie mogło tam uczęszczać 250 dzieci. Powierzchnia obiektu to 3 453,91 m2. Każdy z oddziałów to sala zabaw, a także magazyny sprzętu oraz leżaków i pościeli. Łazienki z natryskiem będą wspólne dla dwóch oddziałów.

Poza tym, na parterze zaplanowano pomieszczenie portiera, dwie szatnie, ogólnodostępne łazienki, świetlicę z możliwością przeprowadzania zajęć ruchowych, salę imprez przedszkolnych, kuchnię z zapleczem, pralnię, pomieszczenia gospodarcze i magazynowe oraz dostępne z zewnątrz łazienki. Na piętrze znajdą się pomieszczenia administracyjne i socjalne pracowników przedszkola oraz kotłownia.

Budynek będzie wyposażony m.in. w instalację fotowoltaiczną, energooszczędny system oświetlenia oraz system wentylacji z odzyskiem ciepła, a także w pełni przystosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich - od łazienek po windę.

W ramach umowy wykonawca zagospodaruje również teren wokół przedszkola. Powstaną chodniki, ciągi jezdne i parkingi. Dzieci będą mogły korzystać z dwóch nowych placów zabaw z bezpieczną nawierzchnią z piasku, obsadzonych drzewami dającymi cień.

Inwestycja ma jeszcze swój drugi etap, który obejmie przebudowę skrzyżowania ulic Janowickiej i Jakuba Jasińskiego i utworzenie zjazdu na teren przedszkola. Wykonawca tych prac został wyłoniony w osobnym przetargu. To firma Wtórbet Sp. z o.o. z Bielska-Białej. Prace na skrzyżowaniu trwają.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.