bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 1 lipca 2022
  • 3 lipca 2022
  • wyświetleń: 7775

Alkoholizm na Placu Wojska Polskiego

Trwają prace nad rewitalizacją Placu Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Pogoda dopisuje. Spacerując przez wspomniany plac, możemy zauważyć nie tylko trwające tam prace, ale również sporą ilość osób o wyraźnie widocznym upojeniu alkoholowym. Problem ten staje się niestety rutyną, czymś do czego powoli się przyzwyczajamy. Czy tak to powinno wyglądać?

Osoby w stanie upojenia alkoholowego na Placu Wojska Polskiego
Osoby w stanie upojenia alkoholowego na Placu Wojska Polskiego · fot. bielsko.info


Upały nie sprzyjają nikomu, a tym bardziej ludziom, którzy godzinami przesiadują w tymże miejscu. Po drugie mieszkańcy przechodząc tamtędy muszą zachowywać ostrożność, by nie potknąć się o leżące tam osoby.

Pojedynczy przechodzień może zareagować - zapytać daną osobę o to jak się czuje, zaoferować pomoc lub zadzwonić do straży miejskiej. Jednak w Bielsku-Białej ten problem występuje notorycznie na coraz większą skalę. Czy do straży miejskiej wpływają zgłoszenia odnośnie tego problemu? Czy problem ten można rozwiązać? Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z zastępcą komendanta bielskiej SM, Krystianem Kowalczykiem.

Osoby w stanie upojenia alkoholowego na Placu Wojska Polskiego
Osoby w stanie upojenia alkoholowego na Placu Wojska Polskiego · fot. bielsko.info


Okazuje się, że reagowanie mieszkańców na ten problem jest znikome. Jednak straż miejska powiadomiona o nim podejmie działania, by go rozwiązać.

- W bieżącym roku straż miejska odnotowała jedno zgłoszenie dotyczące osoby leżącej na chodniku w rejonie Placu Wojska Polskiego. Przybyły na miejsce patrol nie potwierdził zgłoszenia. Niezależnie od powyższego w związku z informacjami wynikającymi z Pani pytań rejon PI. Wojska Polskiego objęty zostanie zintensyfikowanymi kontrolami prowadzonymi przez strażników ~ poinformował nasz portal Kowalczyk

Pamiętajmy, że jako mieszkańcy, powinniśmy reagować w takich sytuacjach zawiadamiając straż miejską, aby dany problem nie rozrósł się na większą skalę.

Miejmy na uwadze, że samo upominanie tych osób przez służby, czy transportowanie ich na izbę wytrzeźwień nie rozwiąże całkowicie problemu. To są ludzie, którym trzeba pomóc w realny i skuteczny sposób.

ms / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.