bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 4 marca 2022
  • 5 marca 2022
  • wyświetleń: 45659

[FOTO] Pałac Zipsera na sprzedaż. To jeden z najpiękniejszych zabytków

Jeden z najcenniejszych zabytków w Bielsku-Białej, Pałac Zipsera, został wystawiony na sprzedaż przez prywatnego właściciela. Cena zabytku to 14 150 000 zł.

Pałac Zipsera na sprzedaż. To jeden z najpiękniejszych zabytków · fot. OtoDom / Strona oferty


Jak możemy przeczytać na stronie oferty, jest to "perła architektury - jeden z najpiękniejszych zabytków w Bielsku-Białej". - Willa została wybudowana dla bielskiego fabrykanta Edwarda Zipsera w bliskim sąsiedztwie jego fabryki sukna w latach 80-tych XIX wieku. Projekt willi zrealizowała równie historyczna postać słynny architekt Emanuel Rost. Styl willi nawiązuje do paryskiej architektury willowej z Bois de Boulogne obecnej w Europie po roku 1871. Wysoki mansardowy dach z ażurową balustradką wzdłuż kamienicy. Bogate ozdoby w postaci boniowania partii parterowej oraz narożników zewnętrznych na piętrze na wszystkich elewacjach budynku. Opaski i rozbudowane obramienia wokół otworów na elewacjach na poziomie piętra; gzymsy - pośredni i więczący wokół willi - możemy przeczytać na stronie oferty.

Willa otoczona jest blisko 2,5 hektarowym parkiem z licznymi nasadami w tym pomnikami przyrody. Budynek został kompleksowo odrestaurowany od piwnic po dach pod nadzorem konserwatora zabytków. Czas kompleksowego remontu wyniósł 9 lat. Łączna powierzchnia zabudowy wynosi 574 m2, a kubatura budynku wynosi 6800 m3. W tym powierzchnie poszczególnych poziomów:
  • Piwnice 352,74 m2 - idealne na pomieszczenia użytkowe SPA / Wino / Bar / Kino domowe
  • Parter 400,10 m2 - reprezentacyjny poziom z salą balową
  • Piętro 375,51 m2 - użytkowe pomieszczenia z pięknymi balkonami i dużą salą
  • Poddasze 419,24 m2 -bardzo wysoki strych który można zaadaptować na dodatkowe pomieszczenia


Co daje blisko 1547 m2 powierzchni całkowitej.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.