bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 2 marca 2022
  • wyświetleń: 1694

Jaką kwotę Ratusz wydaje w mediach lokalnych? Podano dane

Ponad 298 tysięcy złotych wyniosły wydatki bielskiego Ratusza w mediach lokalnych w 2021 roku. Największa część tej kwoty trafiła do Radia Bielsko. "Na podium" znalazły się także wydawnictwa Polska Press (wydawca "Dziennika Zachodniego) oraz Prasa Beskidzka (wydawca "Kroniki Beskidzkiej" oraz portalu bielsko.biala.pl).

ratusz
Jaką kwotę Ratusz wydaje w mediach lokalnych? Podano dane · fot. UM Bielsko-Biała


Zapytanie w sprawie wydatków Ratusza w lokalnych mediach przesłał do bielskiego magistratu radny Andrzej Gacek z bielskiego klubu PiS. Samorządowiec zwrócił się do władz miasta z prośba o podanie kwoty przeznaczonej na wydatki miasta w stacjach telewizyjnych, radiowych, prasie, czasopismach, wydawnictwach okolicznościowych, a także kwoty ogólnej wraz z wyszczególnieniem kwot na poszczególne wydatki.

W odpowiedzi prezydenta Bielska-Białej, Jarosława Klimaszewskiego czytamy, że w 2021 roku nasze miasto wydało w mediach lokalnych dokładnie 298 009 złotych. Największa część tej kwoty - blisko 175 tysiący złotych - trafiła do Radia Bielsko. W tej stacji radiowej samorząd wykupił kampanie promocyjne (6 tys. zł), audycje radiowe (160 571 zł), ogłoszenia (585 zł) oraz życzenia (7 785 zł).

Na kolejnym miejscu znalazło się wydawnictwo Polska Press, wydawca Dziennika Zachodniego, gdzie wydano 41 645 złotych na reklamę miasta (29 648 zł) oraz ogłoszenia prasowe (11 997 zł). Duża część wydatków miasta w mediach lokalnych trafiła także do wydawnictwa Prasa Beskidzka, które jest wydawcą Kroniki Beskidzkiej oraz portalu bielsko.biala.pl - w sumie było to 36 560 złotych. W Kronice Beskidzkiej magistrat wydał 32 870 zł, z kolei w portalu bielsko.biala.pl - 3690 złotych. Warto dodać, że UM wydał także 2873 złote na zakup wydań Kroniki Beskidzkiej w wersji papierowej oraz elektronicznej.

W 2021 roku Urząd Miejski w Bielsku-Białej wydał także m.in. 6642 złote na promocję miasta i ogłoszenia w Gazecie Wyborczej (do tego na zakup GW w wersji papierowej i elektronicznej Ratusz wydał w sumie 6034 złote), 2207 złotych na promocję i ogłoszenia w portalu bbfan.pl oraz 1023 złote w portalu bielsko.info (nasz portal znalazł się w dziale dotyczącym publikacji ogłoszeń, życzeń oraz kondolencji).

Prezydent Bielska-Białej podał także informację, jaka kwotę samorząd przeznaczył na druk i kolportaż Magazynu Samorządowego. Z tego tytułu do Drukarni TIMES z Czechowic-Dziedzic trafiło 211 617,00 złotych.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.