bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 7 stycznia 2022
  • wyświetleń: 4221

"Faszyzm medyczny" na nowym budynku BIL. Sprawę bada policja

Na elewacji budynku nowej siedziby Beskidzkiej Izby Lekarskiej pojawił się wczoraj napis "Faszyzm medyczny". Sprawa została zgłoszona na policję.

"Faszyzm medyczny" na nowy budynku BIL. Sprawę bada policja
"Faszyzm medyczny" na nowym budynku BIL. Sprawę bada policja · fot. Facebook / Agnieszka Gorgoń-Komor


O sytuacji poinformowała senator Agnieszka Gorgoń-Komor. - My, medycy - każdego dnia walczymy o życie tysięcy Polaków, walka jest nierówna, ale robimy to dla WAS! Dostajemy mnóstwo podziękowań i słów wdzięczności, to bardzo budujące i motywujące do dalszej pracy. Jednak zdarzają się tacy, którzy nie potrafią tego docenić. Otrzymaliśmy także kilka słów od nich, co widać na załączonych zdjęciach. Brak mi słów - napisała parlamentarzystka w mediach społecznościowych.

"Faszyzm medyczny" na nowy budynku BIL. Sprawę bada policja
"Faszyzm medyczny" na nowym budynku BIL. Sprawę bada policja · fot. Facebook / Agnieszka Gorgoń-Komor


Jak poinformowała senatorka, sprawa została już zgłoszona na policję. Przy budynku znajduje się monitoring, na którym widać sprawców, którzy dopuścili się naruszenia artykułu 288 Kodeksu karnego. Zapis ten mówi: "§ 1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. § 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku".

Loading...

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.