bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 17 października 2021
  • 18 października 2021
  • wyświetleń: 5392

Znamy wyniki głosowania na miejski Budżet Obywatelski 2022

Znane są wyniki głosowania mieszkańców na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej w edycji na 2022 rok. Do rozdysponowania jest 7.4 mln złotych.

PocztowkazBielska,Bielsko,BielskoBiała,Rynek,Góry,Beskidy,WschódSłońca,Sierpień,Lato,Wakacje,
Znamy wyniki głosowania na miejski Budżet Obywatelski 2022 · fot. @picsstudiobb


Wśród projektów ogólnomiejskich głosowanie wygrały projekty "Poszukiwanie Przodków Joe Biden'a Straż-Kościół", które koszt wynosi 664 000 zł. Oddano na niego 1724 ważne głosy. Pomysł polega na stworzeniu Grupy Poszukiwawczo - Ratowniczej na terenie miasta Bielska-Białej i powiatu bielskiego wraz utworzeniem miejsc parkingowych przy nowym cmentarzu w Starym Bielsku dla odwiedzających swoich bliskich zmarłych.

Zrealizowany zostanie także projekt "Zielone place zabaw", opiewający na 680 000 zł - zagłosowało na niego 1419 osób. Jest to projekt budowy i rozbudowy placów zabaw w różnych częściach Bielska-Białej. Place zabaw zlokalizowane są w otoczeniu zieleni - są jej częścią i mają zachować rekreacyjny charakter terenu. Zieleń wokół placów zabaw ma sprzyjać relaksowi, zdrowej zabawie na świeżym powietrzu, kontaktowi z naturą. Proponuje się urządzenia rekreacyjne bezpieczne, estetyczne, trwałe i nawiązujące do otoczenia.

W sumie na projekty ogólnomiejskie oddano 9209 ważnych głosów, a do rozdysponowania było 1.4 mln zł.

Wśród projektów osiedlowych dofinansowanie otrzymają takie projekty, jak "Rowerowo - rolkowy, asfaltowy Pumptrack przy ul. Lotniczej obok lotniska" (Aleksandrowice), Leśny Park przy ul. Kamienickiej. Stworzenie warunków do wypoczynku i rekreacji w otoczeniu przyrody (Bielsko Południe), "Biblioteka marzeń - nowoczesna placówka kulturalna i edukacyjna na Osiedlu Karpackim" czy też "Zakup Lekkiego Samochodu Ratowniczo-Gaśniczego oraz wykonanie miejsca postojowego" (Mikuszowice Śląskie). Pełne wyniki głosowania na projekty osiedlowe można znaleźć tutaj.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.