bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 13 października 2021
  • 17 października 2021
  • wyświetleń: 7157

25 lat więzienia dla byłego strażnika miejskiego, który zabił żonę w ciąży

Na 25 lat więzienia skazał Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej byłego strażnika miejskiego, który w 2019 roku zabił ciężarną żonę. Mężczyzna będzie mógł ubiegać się o wcześniejsze zwolnienie po 20 latach.

Sąd Okręgowy
Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej · fot. bielsko-biala.so.gov.pl


Przypomnijmy, do tragedii doszło 17 października 2019 roku. Piotr Sz., wówczas funkcjonariusz straży miejskiej, wrócił do mieszkania przed żoną Izabelą, z którą od dłuższego czasu nie żyli zgodnie. Również tego dnia doszło do kłótni, po której Piotr Sz. udusił kobietę. Jej ciało owinął w folię. Później swoim samochodem wywiózł je w okolice Dąbrowy Górniczej i porzucił w lesie. Później poszedł jeszcze zagrać w piłkę, a następnego dnia normalnie poszedł do pracy. Więcej o sprawie pisaliśmy tutaj.

Po zabójstwie swojej żony mężczyzna zgłosił jej zaginięcie. 33-letnia mieszkanka Bielska-Białej była w ciąży. Poszukiwali jej policjanci, rodzina i znajomi. Stróże prawa, którzy prowadzili poszukiwania zaginionej, od początku nie dawali wiary w przedstawianą przez mężczyznę wersję zaginięcia kobiety. Relacja, jaką przedstawiał, różniła się od ustaleń, które poczynili śledczy. Sprawdzali oni wszystkie możliwe wersje zaginięcia, weryfikowali informacje podawane przez męża oraz okoliczności całej sprawy. Podejrzenia, że mąż miał swój udział w sprawie, wyglądały coraz bardziej realnie i mężczyzna został przez nich zatrzymany.

Proces Piotra Sz. rozpoczął się 9 stycznia. Mężczyzna przyznał się do morderstwa, jednak uważał, że nie dokonał go ze szczególnym okrucieństwem. Nie przyznał się też do fizycznego i psychicznego znęcania się nad kobietą. Dziś, podczas odczytywania wyroku, Piotr Sz. miał opuszczoną głowę. Na sali rozpraw byłą również obecna rodzina ofiary. Prokuratura i oskarżyciel posiłkowy domagali się dla Piotra Sz. kary dożywocia.

mp / bielsko.info
źródło: Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.