bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 13 października 2021
  • wyświetleń: 3282

[FOTO] W Szczyrku spadł pierwszy śnieg. Na Zbójnickiej Kopie prószy!

Dla jednych to powód do radości, dla innych podwód do zmartwień. Szczyrk symbolicznie wita sezon zimowy. Ośrodek narciarski Szczyrk Mountain Resort poinformował, że w górnych partiach Skrzycznego spadł pierwszy śnieg w sezonie 2021/2022. Na sankach czy nartach jeszcze nie pojeździmy, ale to zwiastun nadchodzącej zimy.

Pierwszy śnieg w Szczyrku - 13.10.2021
Pierwszy śnieg w Szczyrku - 13.10.2021 · fot. Szczyrk Mountain Resort


Miłośnicy zimowego szaleństwa liczą, że nadchodzący sezon będzie w końcu normalny. Dlaczego? Poprzednie dwa sezony narciarskie były zdecydowanie ciężkie. Sezon 2019/2020 został przerwany przez pierwszy lockdown. Miniony sezon 2020/2021 także nie należał do udanych. Niejasna polityka dotycząca obostrzeń i odgórne nakazy zamknięcia ośrodków narciarskich dały się we znaki nie tylko turystom. Gastronomia, hotelarstwo i ośrodki narciarskie były w totalnej niepewności. Branża odnotowała wielomilionowe straty.

Wszyscy liczą, że ten sezon będzie inny, lepszy i pewniejszy. Na prawdziwą zimę przyjdzie nam jeszcze poczekać. Prognozy długoterminowe mówią, że odpowiednia ilość białego puchu może pozwolić otworzyć stoki początkiem grudnia. Oczywiście o ile zapowiedzi synoptyków się sprawdzą.

Loading...

sid / bielsko.info
źródło: Szczyrk Mountain Resort

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.