bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Najpopularniejsze

  • 6 lutego 2021
  • 8 lutego 2021
  • wyświetleń: 7062

Duże utrudnieniach na drogach i na kolei. Alerty IMGW

Od niedzieli w naszym regionie panują bardzo trudne warunki pogodowe, przez co doszło już do kilku wypadków oraz wielu utrudnień na kolei. Na alei Andersa dachował samochód osobowy, a do południa nie kursowały pociągi pomiędzy stacjami Bielsko-Biała Główna - Zwardoń.

wypadek, dachowanie, zima, odśnieżanie, straż pożarna
Dachowanie samochodu osobowego na alei Andersa - 08.02.2021 · fot. sid / bielsko.info


Od niedzieli w naszym regionie panują bardzo trudne warunki pogodowe, co w szczególności ma wpływ na stan dróg. Z tego powodu m.in. ciężarówki miały od rana problemy z podjazdami. Do groźnego zdarzenia drogowego związanego z niedostatecznym utrzymaniem ulic doszło na alei Andersa, gdzie dachował samochód osobowy. Wczoraj w Jaworzu również dachowała osobówka, o czym informowaliśmy tutaj. Informacje na bieżąco dotyczące sytuacji na drogach Bielska-Białej i powiatu bielskiego można znaleźć na Twitterze oraz Facebooku portalu Bielskie Drogi.

Utrudnienia panują również na linii S5 Kolei Śląskich, której pociągi kursują z Katowic do Zwardonia. Do godzin porannych, z powodu usterki infrastruktury kolejowej - oblodzenia sieci trakcyjnej - nastąpiła przerwa w ruchu na odcinku Zwardoń - Żywiec - Bielsko-Biała Gł. - Zwardoń.

- Sieć kolejowa w Polsce jest przejezdna. Do godziny 12.00 na sieć kolejową wyjechało około 2200 pociągów pasażerskich. By ograniczyć zmiany non stop pracują służby techniczne i pociągi sieciowe. W nocy lokomotywy wykonały jazdy patrolowe na długości ponad 2100 kilometrów. Sprawdzane i odśnieżane były i są rozjazdy oraz urządzenia odpowiedzialne za sprawne przejazdy pociągów. Ze względu na trudną sytuacje zimowa mogą wystąpić czasowe zmiany w kursowaniu pociągów - poinformowała spółka PKP PLK, zarządca infrastruktury kolejowej, w komunikacie o godzinie 12.00.

Od północy do godziny 8.30 zapewniana była przejezdność linii Bielsko-Biała - Zwardoń. Pracowały trzy pociągi sieciowe i cztery lokomotywy na odcinkach Bielsko-Biała - Żywiec i Żywiec - Zwardoń. Na czas prac przygotowana była zastępcza komunikacja autobusowa. Na odcinku od stacji Bielsko-Biała Główna do stacji Zwardoń uruchomiono ZKA. Obecnie (godzina 12.30) pociągi nie kursują na odcinku Rajcza - Zwardoń. Informacje na bieżąco o opóźnieniach oraz odwołanych pociągach można sprawdzać na stronie internetowej spółki Koleje Śląskie, w zakładce "Informacje o utrudnieniach".

W poniedziałek warunki meteorologiczne nadal mogą być trudne. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 2. stopnia przed marznącymi opadami deszczu powodującymi gołoledź. Obowiązuje ono m.in. w powiecie bielskim i mieście Bielsko-Biała.

- Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych lub umiarkowanych, opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź. - informuje Tadeusz Stolarczyk, dyżurny synoptyk IMGW-PIB. Ostrzeżenie ma 2. poziom w trzystopniowej skali i obowiązuje od godziny 8.00 w niedzielę, 7 lutego i zostało przedłużone do godziny 15.00 w poniedziałek, 8 lutego. Dotyczy ono powiatów bielskiego, cieszyńskiego, żywieckiego oraz miasta Bielsko-Biała. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%.

- Przed nami dynamiczne i trudne kilkadziesiąt godzin. Na południe od Polski przemieszczać się będzie aktywny układ niskiego ciśnienia Tristan. Od niedzielnego poranka znajdziemy się w zasięgu jego frontów atmosferycznych, które przyniosą liczne opady. Na drogach będzie ślisko i niebezpiecznie... - zwracali uwagę w sobotę "Łowcy Burz Podbeskidzie". Jak zaznaczali, możliwe jest silne oblodzenie nawierzchni, drzew oraz kabli energetycznych, co może spowodować ich zrywanie.

Loading...

sid, mp / bielsko.info, źródło: Łowcy Burz Podbeskidzie, IMGW

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.