bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Najpopularniejsze

  • 4 lutego 2021
  • 7 lutego 2021
  • wyświetleń: 9929

Maluch na nakrętki gwiazdą piątkowego "Dzień dobry TVN"

Popularny ostatnio czerwony maluch na plastikowe nakrętki z osiedla Złote Łany znowu jest znany na całą Polskę. W dzisiejszym programie Dzień Dobry TVN ekipa telewizyjna zawitała do Bielska-Białej, by poświęcić kilka minut rozmowie o historii najpopularniejszego samochodu polskiej motoryzacji.

Maluch na nakrętki gwiazdą piątkowego odcinka "Dzień dobry TVN"
Maluch na nakrętki gwiazdą piątkowego odcinka "Dzień dobry TVN" · fot. UM Bielsko-Biała


Zaproszeni goście opowiadali o fenomenie malucha i podkreślali, że z pewnością ta popularność przyczyniła się do tak ogromnego zainteresowania mieszkańców Bielska-Białej nietypowym pojemnikiem na plastikowe nakrętki. Do tej pory udało się nazbierać ponad 250 kg plastiku!

Jeden z pomysłodawców malucha na nakrętki, radny Maksymilian Pryga przedstawił historię samego miejsca, w którym stoi pojemnik. - Złote Łany to osiedle zbudowane właśnie z myślą o pracownikach Fabryki Samochodów Małolitrażowych i postawienie tutaj maluszka było jak najbardziej uzasadnione - podkreślał radny. Natomiast Bartosz Balicki z Automobilklubu Beskidzkiego opowiadał o samym fiacie 126p, o jego wadach i bezsprzecznych zaletach.

Piątkowy materiał wideo z programu "Dzień Dobry TVN" można obejrzeć tutaj. Pierwszy pojemnik stanął w połowie stycznia na osiedlu Złote Łany, w najbliższych dniach na osiedlu Karpackim pojawi się następny.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.