bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 28 grudnia 2020
  • wyświetleń: 4455

Podwyżka cen biletów w bielskim MZK nadal aktualna

Po tym, jak w listopadzie władze Bielska-Białej zgodziły się na podniesienie cen biletów komunikacji publicznej, ruszyła akcja zbierania podpisów pod petycją, która sprzeciwia się podwyżce. Jak dowiadujemy się w miejscowym Ratuszu, decyzja jednak nie zostanie zmieniona.

Od 1 stycznia zmiany w cenniku biletów MZK Bielsko-Biała
Podwyżka cen biletów w bielskim MZK nadal aktualna · fot. UM Bielsko-Biała


O tym, że Wydział Komunikacji bielskiego Urzędu Miejskiego zaplanował na 1 stycznia 2021 roku podwyżkę cen biletów MZK Bielsko-Biała, nasz portal pisał 27 listopada. Dla przykładu, cena biletu jednorazowego wzrośnie z 3 do 4 złotych. Szybko zaczęto zbierać podpisy pod petycją w tej sprawie, o czym z kolei pisaliśmy tutaj.

Jak się jednak okazuje, władze Bielska-Białej nie zamierzają zmieniać decyzji. - Od marca 2020 roku pandemia koronawirusa SARS CoV-2 mocno uderzyła w transport publiczny, co spowodowało gwałtowny spadek liczby przewożonych pasażerów, a w konsekwencji znaczący spadek wpływów ze sprzedaży biletów - o około 10 milionów złotych - wyjaśnił pod koniec grudnia Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białej, w odpowiedzi na interpelację radnego Andrzeja Gacka.

autobus mzk
Autobus MZK Bielsko-Biała · fot. MZK Bielsko-Biała


- Jednocześnie w związku z wprowadzonymi przez rząd ograniczeniami (limitami) w liczbie przewożonych pasażerów w transporcie zbiorowym koniecznym jest zapewnienie dodatkowych kursów BIS w godzinach szczytu przewozowego na najbardziej obłożonych kursach - dodał wiceprezydent.

Dlatego, jak wyjaśnił Kucia, "decyzja o wprowadzeniu cen za przejazd komunikacja miejską w Bielsku-Białej z początkiem 2021 roku zostaje podtrzymana" - czytamy w odpowiedzi.

raz / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.