bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 21 grudnia 2020
  • wyświetleń: 8474

[FOTO] Nowy łącznik pomiędzy Hulanką a aleją Andersa otwarty

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej ma dobrą informacje dla kierowców. W minioną sobotę do ruchu zostało oddane nowe połączenie umożliwiające wjazd z alei gen. Władysława Andersa w ulicę Piastowską. Dzięki niemu jadący aleją Władysława Andersa z zachodu (od strony węzła z ul. Bohaterów Monte Cassino) mogą w prosty sposób dojechać do ronda Hulanka.

Nowy łącznik pomiędzy Hulanką a aleją Andersa otwarty - 18.12.2020 · fot. MZD Bielsko-Biała


Jednojezdniowa ulica o szerokości 5 metrów i długości 430 metrów budowana była od kwietnia tego roku. Komplikacje związane z deszczową aurą i osunięciem się sąsiedniej skarpy spowodowały opóźnienie. - Nagły i niespodziewany charakter zjawiska wymusił wstrzymanie prac oraz zlecenie analizy geologicznej. Konieczne okazało się wykonanie dodatkowych zabezpieczeń poprzez palowanie betonem oraz umocnienie skarpy narzutem z głazów. W efekcie zakończonych prac do użytku oddano zupełnie nowy odcinek drogi gminnej (klasa techniczna D - dojazdowa) z jednokierunkową jezdnią pokrytą masą mineralno-bitumiczną - informuje Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

W ramach zadania wykonano również chodniki, kanalizację deszczową, elementy inżynierskie: dwa nowe przepusty wraz z przebudową istniejących rowów oraz ścianę oporową. Wybudowano także oświetlenie uliczne. W ramach wyposażenia odcinka w elementy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego drogowcy wykonali także doświetlenie przejścia dla pieszych. Budowa wiązała się również z koniecznością przebudowany sieci uzbrojenia terenu: ciepłociągu, kanalizacji sanitarnej oraz sieci teletechnicznej. Całkowita wartość inwestycji to ponad 4 mln zł.

mp / bielsko.info, źródło: MZD Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.