bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 15 grudnia 2020
  • 20 grudnia 2020
  • wyświetleń: 5618

Walka z niską emisją wiąże się z koniecznością przeprowadzek

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj

Mieszkańcy kamienic zlokalizowanych przy ulicach Barlickiego i Słowackiego w Bielsku-Białej otrzymali od Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej wypowiedzenia najmu. Wszystko przez to, że trwa stopniowe przyłączanie budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej. Przy okazji planowane są remonty. To jednak wymusza opuszczanie mieszkań przez lokatorów. Sprawą zainteresował się radny Janusz Buzek.

bielskobiala,bielsko,barlickiego,ulica,droga,kamienice,fotodnia,instagram
Ulica Barlickiego w Bielsku-Białej


- Jaka jest przyczyna wysiedlania mieszkańców kamienic, w tym jakie plany posiada ZGM względem tych nieruchomości? - dopytywał Janusz Buzek w bielskim ratuszu. - Czy proces dotyczy wyłącznie wspomnianych kamienic, czy posiada szerszy zakres?

Jak wyjaśnił Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej, budynki o których mowa zostały przeznaczone do remontu i modernizacji w ramach walki z niską emisją. Przy czym ten przy Słowackiego nie jest własnością miasta.

- Budynki przy Barlickiego zostały przeznaczone do podłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej. ZGM uzyskał pozwolenie na budowę. W związku z tym, że zakres prac remontowych wymaga opróżnienia lokali znajdujących się w tych budynkach, ZGM podjął działania zmierzające do przeniesienia lokatorów do lokali zamiennych. Lokatorom proponowane są lokale zamienne w obrębie mieszkaniowego zasobu miasta - poinformował wiceprezydent.

24marca,bielskobiala,bielsko,ulicasłowackiego,ulicaorkana,wiosna,słonecznie,starówka,kamienica,f
Ulica Słowackiego w Bielsku-Białej


Kamiński dodał, że realizacja planów likwidacji niskiej emisji będzie wiązała się z podłączeniem do sieci miejskiej kilkudziesięciu budynków, z których część będzie niejako "przy okazji" remontowana.

- Wybór budynków poddawanych kompleksowym remontom, a także zakres koniecznych prac remontowych, a tym samym zakresu koniecznych "przekwaterowań" odbywa się sukcesywnie w oparciu o tworzoną dokumentację projektową - zaznaczył zastępca gospodarza Bielska-Białej. - Nie każda z planowanych robót będzie wymagała przeniesienia najemców do lokali zamiennych, jednakże nie można tego wkluczyć - stwierdził Kamiński.

raz / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj